11lis2018

„Polsko kochana, dziś święto Twoje,
dlatego właśnie z flagą tu stoję.
W hołdzie żołnierzom, w hołdzie wolności,
w hołdzie poczucia ludzkiej godności
Biało – czerwona flaga powiewa”.

11 listopada przedszkolaki z trzech grup: „Słoneczka”, „Ekoludki” oraz „Jagódki” uczestniczyły w Gminnych Obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W Gminnym Ośrodku Kultury zaprezentowały dla społeczności lokalnej krótki program artystyczny. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz, placówek oświatowych, instytucji państwowych oraz Rodzice. Występ rozpoczął się polskim tańcem narodowym- polonezem. Nie zabrakło też recytacji wierszy pt. „Katechizm polskiego dziecka” J. Bełzy, czy też „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego. Przedszkolaki zaśpiewały również piękne piosenki patriotyczne: „Od morza aż do Tatr” oraz „Dzień dobry biały ptaku”. Treść piosenek śpiewanych przez dzieci podkreślała uroki i piękno naszej Ojczyzny. Mali aktorzy za swój występ nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Opracowała: K. Mikołajczyk