11Cze2019

Czerwcowa audycja muzyczna łódzkiej grupy „Atelier” zakończyła comiesięczny cykl spotkań z muzykami i tancerzami. Ogniste rytmy kubańskich tańców rozgrzały publiczność zgromadzoną w sali. Para tancerzy zaprezentowała dzieciom znane kubańskie tańce, m.in. son, mambo, cha cha cha oraz merenque. Następnie dzieci zatańczyły w rytm kubańskiej muzyki. Na zakończenie prowadzący audycję podziękowali przedszkolakom i nauczycielom za całoroczne muzyczne spotkania, życząc miłych i udanych wakacji.

Opracowała:. K. Mikołajczyk

11Cze2019

„…Przez odpowiednią literaturę dla dzieci
kształtuje się przyszłego czytelnika,
któremu toruje się drogę do wielkiej poezji,
do literatury klasycznej…”
(Jan Brzechwa)

11 czerwca dzieci z grupy „Słoneczka” korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku. Na miejscu przywitała przedszkolaków Pani Ewa Dąbrowska- kierownik Biblioteki, która opowiedziała o swoim zawodzie, zapoznała z regulaminem korzystania z biblioteki oraz przypomniała jak należy dbać o książki. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały także książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział książeczek dla dzieci. Następnie p. Ewa przeczytała książkę o przygodach domowych zwierzątek, a po jej wysłuchaniu dzieci pokolorowały obrazki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od p. Bibliotekarki pamiątkowe zakładki do książek. Wycieczka sprawiła wszystkim ogromną radość. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń wróciły do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzy. Mamy nadzieję, że tego typu działania rozbudzą wśród dzieci zainteresowania książką.

Opracowała: K. Mikołajczyk