KOCHANE DZIECI, DRODZY RODZICE

Zapraszamy naszych przyszłych przedszkolaków przyjętych do
Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku
w roku szkolnym 2019/2020
wraz z rodzicami lub opiekunami na DNI OTWARTE organizowane w dniach
25 i 26 czerwca 2019 roku w godz. 9:30- 12:00
W tym czasie będzie można zwiedzić nasze przedszkole, wziąć udział w zabawach i zajęciach w sali i w ogrodzie przedszkolnym oraz porozmawiać z nauczycielkami.
Czekamy na Was, będzie wspaniała zabawa.

Uwaga: Uczestnicy Dni Otwartych ( rodzice, dzieci ) powinni mieć obuwie na zmianę.

12cze2019

„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą,
jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka,
oprócz okazywania mu miłości i przytulania,
jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji.”
Jim Trelease, autor „Podręcznika głośnego czytania”

Kontakt z książką już od najmłodszych lat odgrywa nieocenioną rolę zarówno w rozwoju, jak i wychowaniu człowieka. Nie tylko wszechstronnie wpływa na rozwój intelektualny, ale także znakomicie rozwija wrażliwość u każdego młodego czytelnika i słuchacza. Dlatego też w grupie III „Słoneczka”w bieżącym roku szkolnym realizowana była ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom.” W ramach tej akcji nauczycielki grupy codziennie w ramach odpoczynku poobiedniego czytały dzieciom utwory z dziecięcej literatury. Dodatkowo w akcji wzięli udział rodzice, którzy poświęcili swój wolny czas, by choć przez chwilę poczytać najmłodszym. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych bajek, a spotkania z gośćmi odbyły się miłej i przyjaznej atmosferze. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w naszą akcję.

12cze2019

12 czerwca siedmioro dzieci z grupy „Pszczółki” oraz pięcioro dzieci z grupy ,,Ekoludki” reprezentowało nasze przedszkole w IX edycji konkursu muzycznego „Mini Playback ” w Popowie Głowieńskim. Jak co roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować i zaprezentować widowni oraz jury układy choreograficzne w oparciu o dowolnie wybrany repertuar. Konkurencja była nie mała, gdyż w sumie na konkursowej scenie pojawiło się aż 18 zespołów ( łącznie 150 uczestników). W czasie konkursu oceniany był dobór repertuaru, poprawna imitacja śpiewu, oddanie charakteru piosenki w odpowiednim układzie tanecznym, ogólny wyraz artystyczny, charakteryzacja wykonawcy, pomysł oraz oryginalność Nasze przedszkole wystąpiło w dwóch znanych utworach: „Do zakochania jeden krok” Andrzeja Dąbrowskiego oraz w przeboju Natalii Kukulskiej „Tyle słońca w całym mieście”. Pierwszy utwór zaprezentowała grupa ,,Ekoludki” gdzie w rolę Natalii wcieliła się Maja Wujcik wraz z zespołem tancerzy: Zuzanną Stefaniak, Oliwią Adamiak, Szymonem Białkowskim, Antonim Oterskim. Drugi utwór zaprezentowała grupa ,,Pszczółek”. Wspaniały występ małych artystów okazał się strzałem w dziesiątkę. Wojtek Miller jako Andrzej Dąbrowski wraz z zespołem wspaniałych tancerek: Marysią Stróżewską, Julią Urbańską, Paulinką Kęsicką, Olą Sitkiewicz, Oliwią Kamińską i Helenką Walczak wywalczył II miejsce IX edycji konkursu. Po występach, w czasie obrad jury, uczestnicy zmagań muzycznych udali się na poczęstunek oraz zabawę taneczną poprowadzoną przez starszych kolegów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetkę oraz nagrody rzeczowe. Konkurs był okazją do wspólnej zabawy, dostarczył nam wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za doping podczas tegorocznego konkursu.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

12cze2019

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tą wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Jak pokazuje praktyka, kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej. Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywaniem w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dzieci do samodzielnej twórczości i działania. Dlatego też w gr. III „Słoneczka” prowadzone było kółko plastyczne. Głównym celem zajęć prowadzonych w ramach kółka było pobudzanie i rozwijanie umiejętności wypowiadania osobistego stosunku do rzeczywistości, kształtowanie twórczej osobowości wrażliwego odbiorcy dzieła sztuki, rozwijanie wyobraźni, zainteresowań i uzdolnień plastycznych, rozwijanie poczucia własnej wartości i wiary we własne siły. Zajęcia rozpoczęły się w październiku, w grupie dzieci 5-letnich i odbywały się systematycznie raz w tygodniu, w czwartek. Panująca atmosfera przyjaznej, twórczej pracy sprzyjała powstawaniu więzi w grupie, wyzwalała u dzieci radość tworzenia i wiarę we własne uzdolnienia. Tematyka zajęć dobierana była stosownie do pór roku, omawianych tematów oraz zainteresowań dzieci. Ta różnorodność tematyczna stworzyła możliwość do wprowadzania i poznawania przez dzieci wielu technik plastycznych, które ze względu na wiele czynników trudno zrealizować podczas zajęć dydaktycznych. Systematycznie prowadzone wystawy prac plastycznych na przedszkolnym korytarzu stały się swoistą promocją uzdolnień uczestników zajęć.

12cze2019

W naszym przedszkolu od miesiąca marca / w każdy czwartek/ odbywały się śniadania pod hasłem „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Przedszkolaki, pod czujnym okiem nauczycielek, z dostarczonych przez panie kucharki produktów, przygotowywały zdrowe i pożywne kanapki. Przygotowanie samodzielnie śniadania dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Kanapki były bardzo pyszne, a przede wszystkim zdrowe. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcje z apetytem. Tego typu działania zmierzają w kierunku wyrobienia u dzieci umiejętności i przyzwyczajenia do systematycznego dbania o własne zdrowie, utrwalają nawyk kulturalnego zachowywania się przy stole podczas posiłków, rozwijają kreatywność, ale przede wszystkim uczą dzieci samodzielności.