11paź2019

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też 11 października zaprosiliśmy do naszego przedszkola policjanta z Posterunku Policji w Piątku-pana aspiranta Dominika Wojtczaka. Tematem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w przedszkolu i w domu. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych ludzi, przypomniał także dzieciom numery telefonów alarmowych. Pan policjant zaprezentował również sposób zbierania odcisków palców. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa oraz mogły z bliska obejrzeć policyjny radiowóz. Na zakończenie spotkania pan policjant wręczył dzieciom odblaskowe breloczki, a dzieci podziękowały za wizytę i poświęcony czas.

Opracowała: K. Mikołajczyk

11paź2019

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw po raz kolejny przekonały się Ekoludki. Sześciolatki cały miniony tydzień zapoznawały się ze zdrowotnymi walorami owoców i warzyw .Od 07.10-11.10 przedszkolaki bawiły się w „owocowo-warzywny stragan”, wyodrębniały zbiory, przeliczały elementy, dzieliły wybrane nazwy owoców i warzyw na sylaby, głoski, określały kształt, kolor oraz wielkość, śpiewały piosenki o zdrowym odżywianiu. W piątek przyniesione przez dzieci owoce zostały przez nie dokładnie umyte, obrane i pokrojone, by móc przystąpić do „owocowej zabawy”. Dzieci wybierały sobie swoje ulubione owoce i nadziewały je na patyczki tworząc pyszne i zdrowe owocowe szaszłyki – tworzące matematyczne rytmy .Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wzbogacili nasz kącik sezonowy.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

11paź2019

W piątek, 11 października już od samego rana wszystkie „Smerfy” były bardzo podekscytowane. Tego dnia, ze zgromadzonych w ciągu tygodnia różnorodnych owoców przedszkolaki miały samodzielnie przygotowywać „owocowe szaszłyki”. Na początek, każdy musiał się odpowiednio przygotować: dokładnie umyć ręce i owoce, rozłożyć serwetki na stolikach, a także założyć fartuszki. Następnie z pokrojonych przez panią owoców należało ułożyć własne szaszłykowe kompozycje. Zadanie, choć niełatwe, sprawiło wszystkim mnóstwo radości. Dla niektórych była to pierwsza „kulinarna” przygoda i zapewne dlatego własnoręcznie przygotowane szaszłyki smakowały tak wyśmienicie i szybko znikały z talerza! Wykonanie „owocowych szaszłyków” jest jednym z tematów innowacji pedagogicznej pt.; „W zdrowym ciele- zdrowy duch”, która realizowana jest w br. szkolnym w Grupie I – „ Smerfy”. Innowacja powstała, by pomóc przedszkolakom w pełni wykorzystać ich naturalną zdolność do przyswajania wiedzy, a w szczególności zasad prozdrowotnych. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie w zgromadzeniu owoców. A już w piątek, nasza grupa przygotuje zdrową „Smerfną lemoniadę”.

Opracowała: A. Jabłońska