16paź2019

16 października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „Muzyczne podróże” w wykonaniu artystów studia ATELIER. Podczas spotkania dzieci ćwiczyły emisję głosu wykonując „mormorando” – śpiew z zamkniętymi ustami na głosce „m” i wiele innych pod okiem, a raczej uchem profesjonalistów. Artyści zaprezentowali utwór Jana Kiepury „Brunetki, blondynki” i operetkę „Wesoła wdówka”, gdzie kilka dziewczynek miało okazję zatańczyć Walca wiedeńskiego. Następnie pan Michał – solista z Teatru Muzycznego w Łodzi opowiedział jak przygotowuje się do każdego występu oraz jak należy zachowywać się w teatrze. Wykonaniem utworu „You rise me up”, dzieci przeniosły się w nastrojowy świat musicalu. Na koniec, ku zaskoczeniu dzieci pan Michał przemówił głosem króla Juliana z bajki „Madagaskar”. Wszyscy wspólnie zaśpiewali i zatańczyli do piosenki „Wyginam śmiało ciało”. Dzieci były pod wielkim wrażeniem głosu solisty, a występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Opracowała: K. Wójcik

16paź2019

16 października dziewięcioro dzieci z grupy Ekoludki uczestniczyło w 11. Biegu Papieskim im. św. Jana Pawła II ,,Biegamy bo pamiętamy” upamiętniającą rocznicę wyboru Jana Pawła II na stolicę Piotrową. 16 października 1978 roku jest jedną z najważniejszych dat w historii Polski, jak również niezwykłym wydarzeniem w dziejach całego świat. Jako patron naszego przedszkola, który nad życie kochał dzieci nie mogło nas tego dnia zabraknąć w Łęczycy. Razem z innymi dziećmi z zaprzyjaźnionych przedszkoli powiatu łęczyckiego gotowi do działania pojawiliśmy się na starcie 200 m trasy. Wszystkie dzieci w pięknych promieniach słońca przebiegły trasę, bezpiecznie docierając do mety. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe znaczki, dyplom oraz słodycze.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

16paź2019

16 października dzieci z grupy „Słoneczka” z myślą o witaminkach i zdrowym odżywianiu przygotowały koktajl owocowy z bananów, jabłek, kiwi i malin. Przed przystąpieniem do pracy przedszkolaki umyły rączki , założyły fartuszki i zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu. Gotowe do pracy zaczęły kroić owoce i wrzucać do blendera. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i zapoznanie dzieci z możliwością spożywania owoców w innej postaci. Na koniec wszystkich czekała degustacja. Okazało się, że dzieci chętnie smakowały i prosiły o kolejną porcję koktajlu.

Opracowała: K. Wójcik