20lis2019

„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza, wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci z grupy „Słoneczka”, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla wychowanków było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz grały na instrumentach otrzymując od Pani Dyrektor i rodziców gromkie brawa. Przed złożeniem uroczystej przysięgi dzieci wykonały kilka zadań m.in. odpowiadały na zagadki np. Jakie imię nosi nasze przedszkole?, liczyły swoje części ciała, gimnastykowały się z pomocą wierszyka „Pajacyk” i grały na instrumentach perkusyjnych do utworu muzyki klasycznej. Następnie nadszedł długo wyczekiwany moment. Z pomocą koleżanek ze starszych grup, dzieci złożyły przysięgę a Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiej kredki” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków oraz pamiątkowych dyplomów. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Opracowała: K. Wójcik

20lis2019

Przedszkolaki z gr. VI „Żabki” obchodziły Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Głównym celem zajęć było zaznajomienie dzieci z ich najważniejszymi prawami. Dzieci brały udział w wielu działaniach, m.in. słuchały wiersza M. Brykczynskiego „O prawach dziecka”, wypowiadały się nt obrazków, rozwiązywały zagadki oraz karty pracy, improwizowały ruchem do piosenki pt. „Nie chcę Cię znać”, a na zakończenie wykonały wspólny plakat. Dzień ten był także doskonałą okazją do rozmawiania na temat uczuć, nazywania emocji, określenia sytuacji, kiedy jesteśmy szczęśliwi, a w jakich sytuacjach czujemy się źle. Przedszkolaki wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, opieki, zabawy, odpoczynku, spokojnej nauki oraz ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. My, jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego w grupie projektu „Mały Miś w świecie literatury”.

Opracowała: K. Mikołajczyk