25lis2019

W ramach realizacji Rocznego Planu Pracy „W zdrowym ciele zdrowy duch” nasze Przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy dzieci na temat zdrowego stylu życia oraz wyrabiania prozdrowotnych nawyków zarówno u dzieci jak i rodziców. W związku z tym 25 listopada odbyło się spotkanie rodziców z panią Dietetyk- mgr Hanną Kloczkowską, która w interesujący sposób przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego odżywiania. Zapoznała także rodziców z piramidą żywienia oraz wytłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje w diecie dzieci. Rodzice dowiedzieli się również jak ważny w życiu dzieci powinien być sport oraz aktywne spędzanie czasu. To było bardzo pouczające oraz ciekawe spotkanie.

Opracowała: K. Mikołajczyk

25lis2019

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszym gościem był duży, pluszowy miś, który był ubrany na sportowo, ponieważ tematem przewodnim uroczystości była gimnastyka i zdrowy styl życia. Tuż po śniadaniu wszystkie przedszkolaki spotkały się w jednej sali, aby razem ze swoimi misiami przyniesionymi z domu wziąć udział w zabawach i konkursach. Na początek dzieci poznały historię powstania pluszowego misia. Następnie „wsiadły do pociągu” z misiami do piosenki „Jadą, jadą misie” oraz gimnastykowały się z pluszakami, co okazało się być nie łatwym zadaniem. Ciekawą atrakcją okazało się jedzenie miodku z talerzyków na czas. Następnie nauczycielki za pomocą prezentacji multimedialnej przybliżyły dzieciom niektóre gatunki niedźwiedzi. Nie brakowało także tańców, śpiewanych rymowanek, konkursów i quizów. Na koniec każda z grup wręczyła misiowi prezent związany ze sportem i zdrowym odżywianiem. Miś otrzymał hantle do ćwiczeń, piłkę nożną, koszulkę sportową, koszyk pełen owoców, jabłka, order i duże marchewki. Ależ będzie zdrowy! Zwieńczeniem misiowego przyjęcia było zaśpiewanie przez wszystkich „Sto lat” oraz wielki tort z misiów – Lubisiów. Ten dzień był pełen radości oraz wspólnej zabawy. Z pewnością zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Opracowała: K. Wójcik