3mar2020

Nasze przedszkole, podobnie jak w latach ubiegłych wzięło udział w XX edycji ogólnopolskiej akcji „Góry Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Tegoroczna akcja po raz kolejny potwierdziła, że zawsze można liczyć na Państwa bezinteresowną pomoc. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać aż 669,78 zł.
Poniżej przedstawiamy wyniki każdej grupy:
grupa I „Smerfy”: 101,70 zł
grupa II „Misie”: 41,80 zł
grupa III „Słoneczka”: 52,95 zł
grupa IV „Pszczółki”: 19,47 zł
grupa V „Ekoludki”: 384,64 zł
grupa VI „Żabki”: 69,22 zł

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udział w akcji.

Opracowała: K. Mikołajczyk

3mar2020

Zgodnie z jednym z zadań rocznego planu pracy na rok szkolny 2019/2020 „W zdrowym ciele zdrowy duch”, dzieci miały okazję uczestniczyć w spektaklu pt. „Jak Felek uzależnienia przezwyciężył” w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „MAGIK” z Białegostoku. Główny bohater Felek borykał się z problemem zbyt długiego siedzenia przy komputerze i objadania się niezdrową żywnością. Przez to popadł w poważne problemy zdrowotne, stał się otyły, popsuł mu się wzrok, a przez swoje nieznośne zachowanie stracił przyjaciół. Na szczęście szybko zrozumiał swoje błędy i zmienił tryb życia. Zaczął aktywnie uprawiać sport, zdrowo się odżywiać i odzyskał przyjaciół. Spotkanie z teatrem miało na celu uwrażliwienie dzieci na zagrożenia płynące ze świta wirtualnego oraz pokazanie skutków nadmiernego korzystania z internetu i prowadzenia niezdrowego stylu życia. Teatrzyk został przedstawiony w humorystyczny sposób i sprawił, że dzieci oglądały go z niezwykłym zainteresowaniem.

Opracowała: K. Mikołajczyk