11wrz2020

11 września przedszkolaki z grupy „Sowy” odwiedziły miejsce pamięci narodowej – pomnik „Krzyż”, utrwalający pamięć o 44 mieszkańcach Piątku i okolic poległych we wrześniu 1939 r. W 2019 r. dodano tablicę z nazwiskami niektórych pomordowanych tam ludzi. Miejsce to skłoniło nas do zadumy i refleksji na temat tamtych okrutnych wydarzeń. Wyrazem naszej pamięci o ofiarach tej zbrodni były zapalone znicze, które dzieci z wielkim wzruszeniem ustawiły na pomniku. To miejsce odgrywa ważną rolę w kształtowaniu świadomości patriotycznej mieszkańców Piątku i okolic. Z tym większą dumą Gminne Przedszkole objęło z inicjatywy Burmistrza Piątku patronat nad tym miejscem. W poczuciu odpowiedzialności każda grupa przedszkolna zobowiązała się odwiedzać i dbać o pomnik „Krzyż”. Jesteśmy pewni, że będzie to bardzo ciekawa forma rozwijania patriotyzmu wśród najmłodszych.

Opracowała: P. Michalak

11wrz2020

Za nami pierwsze dni pobytu maluszków w przedszkolu. Dzieci poznały nowe otoczenie, swoje panie, kolegów i koleżanki, a poprzez zabawę uczą się nowych rzeczy. Mamy nadzieję, że to co najtrudniejsze już za nimi, a teraz tylko uśmiech i wspaniała zabawa. Dzięki sprzyjającej pogodzie w ostatnim czasie dzieci dużo czasu spędzały na placu zabaw, korzystały ze spacerów, gdzie uczyły się chodzenia z „wężem”. Najtrudniejsze czynności samoobsługowe związane z jedzeniem, ubieraniem się, korzystaniem z toalety z wielkim zapałem starają się wykonywać samodzielnie.
Kochane maluchy, trzymamy za Was mocno kciuki i cieszymy się, że jesteście z nami!!!

Opracowała: K. Mikołajczyk