15wrz2020

15 września sala grupy I ,,Zajączki” wypełniona została kropkami, a to wszystko za sprawą niezwykłego Dnia Kropki, który od 2008 r. jest obchodzony na całym świecie 15. Inspiracją stała się książeczka dla dzieci o tytule „The Dot” (ang. kropka), wydana w 2003 r. przez amerykańskiego ilustratora i pisarza Petera H. Reynoldsa. Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Przedszkolaki najpierw obejrzały historię małej Vashti, która wzbudziła w nich wiele pozytywnych emocji. Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw na dywanie. Dzieci segregowały kropki według kolorów, pokonywały ,,Kropkowy tor przeszkód”, odnajdywały kropki, które zgubiła ,,Biedronka Zosia”, porządkowały zwierzątka w których ukryte były kropki. Z radością słuchały utworów muzycznych poświęconych omawianej tematyce. Korzystając z pięknej wrześniowej pogody ,,Zajączki” wybrały się na boisko szkolne, by wspólnie bawić się chustą animacyjną, która dzisiaj pełniła rolę ,, Magicznej kropki”. Na zakończenie dnia każdy ,,Zajączek” otrzymał pamiątkowy dyplomik za udział w zajęciach. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie strojów na dzisiejsze święto.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

15wrz2020

15 września obchodziliśmy po raz pierwszy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem dzisiejszego święta było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie do tworzenia. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach przedszkolaki uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma ukryte zdolności- „Nosi w Sobie Talenty”. Tego dnia dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej ich nie zauważaliśmy. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Na przykład podczas zabawy z chustą animacyjną i piłką, ćwiczeniami rzutu do celu czy grając w kręgle Giganty. Wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne złożone z kropek a następnie udały się na spacer do pobliskiego park w poszukiwaniu licznych „Kropek”. Na zakończenie dnia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Czas upłynął nam radośnie i kolorowo, kolejne święto już za rok.

Opracowała: A. Jabłońska

15wrz2020

15 września dzieci z grupy II „Misie” obchodziły nietypowe święto. Okazało się, że nawet kropka ma swój dzień. Jest to święto odwagi i zabawy. Tego dnia na ubraniach dzieci królowały kropki. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Wysłuchały, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Wzięły aktywny udział w wielu zabawach ruchowych, szukały kropek ukrytych w sali, segregowały oraz przeliczały je. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej. W podziękowaniu za wspólne zabawy każdy dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Tego dnia było kolorowo i radośnie.

Opracowała: K. Mikołajczyk

15wrz2020

We wtorek wszyscy świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci. Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Tego dnia było wiele zabaw, a w roli głównej oczywiście kropka! Dzieci z naszego przedszkola postanowiły tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia nasze sale zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania m.in farbami. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Relację ze stawiania kropek można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!

Opracowała: K. Wójcik