14paź2020

Dzieci z grupy II „Misie” rozpoczęły realizację ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa oraz wzmacnianie współpracy z rodzicami. 14 października dzieci wspólnie z nauczycielką wybrały misia przytulankę, któremu nadali imię Bruno. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały listu od Misia, wykonywały różne zadania, a na zakończenie otrzymały upominki w postaci opasek. Miś Bruno (w wersji bezpiecznej zalaminowanej) będzie wędrował przez kilka tygodni z dziećmi do domu. Zgodnie z regulaminem projektu miś zaopatrzony zostanie w dziennik podróży, w którym dzieci wspólnie z rodzicami będą zapisywać wspólne chwile z misiem w postaci jakiegoś obrazka. Najważniejsze jednak będzie wspólne czytanie misiowi wybranych bajeczek, co również zostanie udokumentowane w dzienniku podróży. Serdecznie zapraszamy Rodziców do Wspólnego Czytania! Bo czytając dziecku zaspokajamy jego potrzeby emocjonalne. To właśnie dzięki poczuciu, że jest ważne i kochane, dziecko rozkwita, zaczyna budować wiarę w siebie oraz kształtować umiejętności społeczne.

Opracowała: K. Mikołajczyk

14paź2020

O tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców, wiedzą przedszkolaki z Grupy III „Wesołe żabki”. W środę 14 października w naszej sali było smacznie, ale przede wszystkim zdrowo. Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszne, owocowe szaszłyki. była to świetna okazja do utrwalenia wiadomości na temat owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich wyglądu, zapachu i smaku. Dzieci samodzielnie kroiły owoce na kawałki oraz nadziewały na patyczki, tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie zdrowego deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Opracowała: A. Błaszczyk