23lis2020

zawsze niech pamięta,
aby jego buzia
była zawsze uśmiechnięta!”

23 listopada dzieci z gr. II „Misie” obchodziły Dzień Uśmiechu. Zabawy i zajęcia tematyczne miały motyw uśmiechniętej buźki i przebiegły w wyjątkowo pozytywnej atmosferze. Przedszkolaki doskonaliły umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć. Wykonały wesołe prace plastyczne oraz uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną oraz balonami. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal. Był to naprawdę radosny dzień. Mamy nadzieję, że dobry humor będzie dopisywał dzieciom każdego dnia, nie tylko od święta.

Opracowała: K. Mikołajczyk

23lis2020

Dzieci z grupy Skrzaty poznają różne techniki plastyczne i doskonale bawią się tworząc swoje prace. Możliwości jest bardzo dużo… dmuchanie farby poprzez słomkę. Jest to nie tylko świetna zabawa plastyczna, ale także rewelacyjne ćwiczenie oddechowe – odgrywające ważną rolę w stymulacji aparatu mowy u dziecka. Gimnastyka buzi i języka – mająca ogromny wpływ na wyraźną i poprawną mowę, wzmacniająca mięśnie odpowiedzialne za oddychanie oraz uelastyczniająca przeponę. Następnie zadaniem dzieci było naklejanie oczu i dorysowywanie nóg, rąk tak, aby wyszły „Stworki-potworki”. Każdy potworek był inny, a wszystkie dzieci miały podczas tej pracy wiele radości. Kolejna zabawa związana była ze zmysłami. Temat tygodniowy związany był z dbaniem o zdrowie. Każdy przedszkolak wie, że należy ograniczać spożywanie soli, którą można zastąpić ziołami. Skrzaty poznawały za pomocą zmysłu węchu i dotyku np. bazylię, tymianek, rozmaryn i wiele innych. Ozdabiały swoje „Ziołowe dywany”, które pięknie pachną każdego dnia w naszej sali. Praca twórcza jest źródłem radości, zadowolenia, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy w otaczającej rzeczywistości.

Opracowała: K. Wójcik