Aktualności

24Maj2020

Uprzejmie informuję, iż w dniu 22.05.2020 r. decyzją Organu Prowadzącego podjętą w porozumieniu z Dyrektorem Przedszkola przedłuża się zawieszenie zajęć w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II Piątku do dnia 29 maja 2020 r.
W tym czasie kontynuowane będzie nauczanie na odległość.

Pozdrawiam serdecznie i nieustanie życzę dużo zdrowia.
Joanna Przybylak
Dyrektor Przedszkola

24Maj2020

„Marzeń o które warto walczyć,
Radości którymi warto się dzielić,
Przyjaciół z którymi warto być,
Nadziei bez której nie da się żyć”

Z okazji imienin
życzymy Pani Dyrektor Joannie Przybylak
radosnych i pogodnych dni,
pełnych szczęścia i miłości.
Aby każdy nadchodzący dzień,
był tym najwspanialszym dniem w życiu.

Najlepsze życzenia składają Przedszkolaki, Rodzice oraz Pracownicy Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II 

Życzenia od grupy Ekoludki:

Krzysio:    https://youtu.be/99bNLg8wnSg

Oliwka:    https://youtu.be/JUJ8vmIdae8

Igor:          https://youtu.be/dESd9qvQ77w

Wojtek:      https://youtu.be/igv8wcNPy5s

Majka, Julka i Zosia:     https://youtu.be/geIR66yin2Y

18Maj2020

W związku z trwającymi przygotowaniami do uruchomienia naszego przedszkola, które może nastąpić 25 maja 2020 r., proszę zainteresowanych rodziców/ opiekunów prawnych o pobranie ze strony internetowej lub sekretariatu przedszkola dokumentu „ ZGŁOSZENIE POWROTU DZIECKA DO PRZEDSZKOLA”.
Druk należy wypełnić, podpisać i dostarczyć do przedszkola lub przesłać za pośrednictwem poczty e-mail na adres przedszkole_piatek@op.pl  w formie skanu do dnia 20 maja do godz. 15.00.

Jednocześnie informuję, iż z pobytu w przedszkolu mogą skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.
Pierwszeństwo w przyjęciu uzyskają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Uwzględniając obowiązujące wymagania i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz warunki lokalowe jakimi dysponuje nasze przedszkole ( m.in. brak łazienek przy salach zajęć) liczba miejsc będzie znacznie ograniczona!!!

Dla dzieci pozostających w domu kontynuowana będzie nauka na odległość w dotychczasowej formie.

O dalszych decyzjach związanych z uruchomieniem przedszkola będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach.

Dyrektor przedszkola
Joanna Przybylak

Wytyczne_GIS_i_MZ

Wytyczne-GIS-żłobki-przedszkola-Pierwsza-aktualizacja

Dla Rodzica

Zgłoszenie-do-przedszkola maj 2020

18Maj2020

18 maja 1920 roku na świat przyszedł Karol Wojtyła. Nikt wtedy nie przypuszczał, że za niespełna 60 lat zostanie on pierwszym Papieżem polskiego pochodzenia. Dziś, w setną rocznicę urodzin Naszego Patrona z dumą publikujemy galerię prac dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku poświęconą uczczeniu setnej rocznicy urodzin Papieża. Każda z rodzin tworząc pracę plastyczną dała cząstkę siebie oddając tym samym hołd Wielkiemu Polakowi. Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w projekt „Laurka dla Jana Pawła II”. Cieszymy się, że obecna sytuacja nie przeszkodziła nam w świętowaniu setnych urodzin Naszego Patrona. Ufamy, że św. Jan Paweł II uśmiecha się teraz do nas wszystkich dziękując za każdą wykonaną pracę.

„Jestem radosny, wy też bądźcie!” św. Jan Paweł II – zgodnie z sentencją naszego patrona dzielmy się uśmiechem i radością każdego dnia!

Opracowała: D. Antczak

4Maj2020

Szanowni Rodzice

Uprzejmie informuję, iż w dniu 04.05.2020 r. decyzją Organu Prowadzącego podjętą w porozumieniu z Dyrektorem Przedszkola przedłuża się zawieszenie zajęć w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II Piątku do dnia 24 maja 2020 r. Głównym czynnikiem wpływającym na w/w decyzję jest przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci i pracowników przedszkola związanych z zagrożeniem COVID-19. Jednocześnie, w celu jak najlepszego przygotowania się na przyjęcie dzieci podjęte zostaną prace nad dostosowaniem przedszkola do wymogów sanitarnych wynikających z wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego(…).

W tym czasie kontynuowane będzie nauczanie na odległość.

Pozdrawiam serdecznie i nieustanie życzę dużo zdrowia.

Joanna Przybylak
Dyrektor Przedszkola

3Maj2020

Pomimo trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy dzieci z gr. Żabki pięknie i starannie wykonują w domu różnorodne zadania udostępniane przez nauczycielki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Rodzicom za przesyłanie zdjęć prac dzieci. Dzięki temu przedszkolaki mają możliwość zobaczenia swoich kolegów i koleżanek z grupy w trakcie pracy.

Kochane przedszkolaki – pozdrawiam Was serdecznie, mocno ściskam! Wierzę, że już niedługo zobaczymy się w przedszkolu!

Karolina Mikołajczyk

26Kwi2020

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przedłuża się ograniczenie w funkcjonowania przedszkola do dnia 24 maja. W dalszym ciągu prowadzone będzie nauczanie na odległość. O wszelkich zmianach na bieżąco poinformujemy.

Nieustannie życzymy dzieciom oraz Państwu zdrowia w tak trudnej dla nas wszystkich sytuacji.

10Kwi2020

Drodzy Rodzice!
Zgodnie z decyzją MEN przedłuża się ograniczenie funkcjonowania Przedszkola do dnia 26 kwietnia 2020 r.
W związku z tym w dalszym ciągu prowadzić będziemy naukę na odległość. O wszelkich zmianach będziemy informować.
Nieustannie życzymy dzieciom oraz Państwu zdrowia w tak trudnej dla nas wszystkich sytuacji!