Aktualności

12Sty2020

12 stycznia nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do wspólnego grania podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem „Wiatr w żagle” zbieraliśmy pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Przedszkolaki z wszystkich grup zaprezentowały przybyłej publiczności swoje umiejętności wokalne oraz taneczne, za które nagrodzone zostały wielkimi brawami. Tradycyjnie, na przedszkolnym stoisku każdy mógł skosztować ciast, ciasteczek i pączków przygotowanych przez niezastąpionych rodziców, a także napić się pysznej kawy serwowanej przez rodziców Liliany z grupy „Żabki”. Wspólnym wysiłkiem i zaangażowaniem, do przedszkolnej puszki WOŚP udało się zebrać aż 2960,96 zł !!! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromne, hojne serca oraz naszym niezawodnym Rodzicom, którzy zawsze wspomagają nasze przedszkolne stoisko swoimi pysznymi wypiekami. Dziękujemy również państwu Paulinie i Dariuszowi Podstawskim za ogromne zaangażowanie i wsparcie. Dzięki takim akcjom uświadamiamy najmłodszym, że okazywanie pomocy innym jest niezwykle istotne, gdyż niewielkie rzeczy mogą dla kogoś znaczyć bardzo wiele.

Opracowała: K. Mikołajczyk

8Sty2020

8 stycznia nasze przedszkolaki wzięły udział w ciekawym spotkaniu z muzyką. Gromkimi brawami powitały specjalnego gościa, który zabrał ich w podróż po niezwykle inspirującym świecie z pogranicza Europy i Azji. Pan Armen Karapetyan opowiedział o kulturze i tradycjach Ormian oraz zaprezentował dzieciom charakterystyczne dla tego regionu instrumenty, takie jak duduk oraz dhol. Podczas występu dzieci wysłuchały fragmentu najbardziej znanej kompozycji Adama Chaczaturiana- „Taniec z szablami” oraz zaśpiewały wspólnie fragment piosenki „Czytto grytto”. Koncert zakończył się wspólnym tańcem przy piosence „Maracuja”.

Opracowała: K. Mikołajczyk

19Gru2019

” W świętą noc narodzenia Dzieciątka Bożego,
niech gwiazda nadziei wzejdzie dla każdego.
Niech Święta Rodzina do domów przybędzie
i przy Waszym stole rodzinnym zasiądzie”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Rodzicom i Dzieciom życzenia zdrowych, pogodnych, radosnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2020 roku
Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku

18Gru2019

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna oraz magii, a także czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka. 18 grudnia dzieci z najstarszych grup „Ekoludki” oraz „Żabki” dla zaproszonych gości oraz Rodziców przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Dzieci w przepięknych strojach wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, aniołków, pastuszków oraz baranków. Nowo narodzonemu Dzieciątku pokłony złożyli także Trzej Królowie oraz postacie bajkowe. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie oraz taneczne. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa. Były one uznaniem za pięknie wykonane Jasełka, które dostarczyły widzom wielu wzruszeń. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Opracowała: K. Mikołajczyk

14Gru2019

W naszym przedszkolu od kilku lat efektywnie bierzemy udział w akcji „Góra Grosza”, której celem jest zbieranie funduszy dla dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Również w tym roku szkolnym na przełomie grudnia i stycznia zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję. Monety można wrzucać do odpowiednich pojemników, które znajdują się u wychowawców grup. Działajmy w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele!

Za Państwa zaangażowanie i każdy grosik – bardzo dziękujemy.

Opracowała: K. Mikołajczyk

13Gru2019

13 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się pokazowe zajęcia z robotyki. Zajęcia polegały na indywidualnej pracy każdego dziecka z wykorzystaniem specjalnych zestawów klocków lego, a zadaniem było układanie wg. instrukcji/kodów przygotowanych na kartach pracy. Uczestniczące w zajęciach dzieci z zaciekawieniem i zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania, układały „zakodowanego węża” i liczyły wykorzystane klocki . Głównym celem tego typu zajęć jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów oraz rozwijanie zainteresowań technicznych i matematycznych. Dzieci także mają możliwość kształtowania wyobraźni przestrzennej oraz sprawności manualnej.

Opracowała: J. Przybylak

13Gru2019

„Ojej!! cóż za zapach
cynamon, goździki,
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki” 

W ramach przygotowań do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz innowacji pedagogicznej „W zdrowym ciele zdrowy duch”, dzieci z grupy „Smerfy”, 12 i 13 grudnia przygotowały tradycyjne świąteczne pierniczki. Najpierw przedszkolaki zapoznały się z przepisem i potrzebnymi składnikami, następnie ze sposobem wykonania ciasta, oraz z zasadami bezpieczeństwa podczas pracy. Gdy wszystko było gotowe przystąpiły do wykonania pierniczków. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wyrabiały ciasto, wałkowały i wykrawały ciasteczka za pomocą różnych foremek. Efektem wspólnych działań, były pełne blaszki aromatycznych pierniczków. Następnego dnia dzieci wraz z rodzicami dekorowały swoje słodkie wytwory kolorowymi lukrami i barwnymi posypkami według własnego pomysłu. „Smerfy” wykazały się kreatywnością i fantazją, a każde ciastko było ciekawie i starannie udekorowane. Gotowymi pierniczkami dzieci poczęstowały Panią Dyrektor i personel przedszkola. Pierniczki stanowiły także piękną ozdobę wigilijnego stołu, który dzieci wraz z rodzicami przygotowały na grupową Wigilię. Przy nakrytym obrusem stole, świątecznej dekoracji sali oraz dźwięku kolęd w tle wszyscy zostali wprawieni w radosny, świąteczny nastrój.
Grupa „Smerfy” bardzo dziękuje p. Ewelinie Romek i p. Malwinie Królak, za pomoc podczas wypieku ciasteczek oraz p. Marlenie Janczak za przygotowanie babeczek dla dzieci.

Opracowała: A. Jabłońska

13Gru2019

„Touch, taste and see – język angielski poprzez zmysły” to nazwa innowacji pedagogicznej rozpoczętej w październiku w dwóch grupach: „Słoneczka” i „Pszczółki”. Głównym celem innowacji jest wprowadzenie dzieci w świat nauki języka angielskiego poprzez aktywną zabawę oraz osłuchanie z językiem każdego dnia podczas codziennych czynności dzieci w przedszkolu. Dzieci w wieku przedszkolnym przyswajają język obcy w sposób naturalny, z łatwością naśladują nowe dźwięki, nie obawiają się popełniania błędów, posiadają łatwość intonacyjno – artykulacyjną. Rozpoczynanie nauki języka obcego we wczesnych latach życia dzieci jest dla nich szansą biegłego opanowania języka w dalszym procesie kształcenia. Angażowanie w naukę wielu zmysłów wpływa korzystnie na czas, w jakim słówka zostaną zapamiętane, ale także czas „przechowywania” ich w pamięci. Dzieci poznają elementy języka angielskiego każdego dnia, a treść nauczanego języka korelować będzie z aktualnie realizowanymi treściami edukacji przedszkolnej wyznaczonymi przez podstawę programową oraz treściami jakie będzie wprowadzać nauczyciel prowadzący język angielski w przedszkolu. Zgodnie z założeniami innowacji język angielski traktowany jest jako sposób codziennej komunikacji nauczyciela z dziećmi, wydawania poleceń, instruowania. Najmłodsze dzieci najlepiej zapamiętują wiedzę nabywaną poprzez doświadczenia wywołujące emocje oraz aktywizujące zmysły. Wykazują wysoki poziom motywacji podczas: zabaw muzycznych i ruchowych. Uwielbiają powtarzać piosenki i rymowanki – ważny jest element rytmu i rymu. Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzania strony internetowej przedszkola, gdzie co jakiś czas będzie krótka relacja i zdjęcia z ciekawych zajęć w języku angielskim.

Opracowała: K. Wójcik

12Gru2019

12 grudnia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego „Arlekin” z przedstawieniem pt. „Świąteczne marzenia”. Była to pełna humoru i ciepła opowieść o świątecznych zwyczajach, skrytych marzeniach oraz o tym, że każdy może stać się lepszą osobą. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy głównej bohaterki- lisicy Matyldy oraz jej przyjaciół. Piękna scenografia, kukiełki oraz zabawny i pouczający tekst nie tylko przypadł do gustu naszym przedszkolakom, ale także dostarczył im wielu wrażeń i emocji.

Opracowała: K. Mikołajczyk

7Gru2019

„Dziadzio Mikołaj lasem wędruje
W okna zagląda i nasłuchuje…”

W sobotę 7 grudnia dzieci z grupy „Ekoludki” oraz „Żabki” wzięły udział w XV Rajdzie Mikołajkowym zorganizowanym przez Oddział PTTK w Łęczycy. Każdy przedszkolak przed wyruszeniem w trasę otrzymał pamiątkowy znaczek. Następnie kolorowa parada Mikołajów wyruszyła z Parku Miejskiego i maszerując około 4 km wyznaczoną trasą  dotarła na Plac T. Kościuszki przed ratusz, gdzie odbył się finał imprezy. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz słodkie upominki. Dziękujemy za cudowną atmosferę. Do zobaczenia za rok na XVI Rajdzie Mikołajkowym.

Opracowała: K. Mikołajczyk