Aktualności

25Mar2020

Szanowni Rodzice !

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, zajęcia w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku zawieszone są do dnia 10 kwietnia 2020r.

Ponadto w związku z Rozporządzeniem MEN z dnia 20.03.2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczania funkcjonowania jednostek systemu oświaty związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz.493) od dnia 25 marca do 10 kwietnia wszyscy nauczyciele przedszkola przygotowują materiały do zajęć edukacyjnych w domu z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W związku z tym nauczyciele, w uzgodnieniu z rodzicami utworzyli dla każdej grupy osobne konta e-mailowe, na których codziennie będą umieszczać materiały do zajęć z dziećmi w domu. Wszystkie przygotowywane materiały będą zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego, przyjętym w grupie programem oraz miesięcznym planem pracy. Zachęcamy do dzielenia się efektami prac dzieci: pracami plastycznymi, kartami pracy wykonanymi w domu, filmikami, fotografiami z zabaw, eksperymentów, doświadczeń itp. Wspólnie musimy przetrwać ten trudny czas. Wykorzystajmy go jak najlepiej.
W przypadku pytań i wątpliwości nauczycielki służą radą i pomocą.

Pozdrawiamy nasze kochane przedszkolaki i życzymy dużo zdrówka.
Dyrektor i nauczyciele

 

Adresy e-mail i godziny konsultacji rodziców z nauczycielami:

Grupa I „Smerfy” e-mail grupowy: przedszkolesmerfy@op.pl
Konsultacje: p. A. Jabłońska poniedziałek 10.00 -11.00
p. P. Michalak poniedziałek 14.00 -15.00

Grupa II „Misie” Clasroom: agnesblaszczyk1@gmail.com
Konsultacje: p. A. Błaszczyk czwartek, godz.10.00 – 11.00
p. D. Antczak czwartek, godz. 13.00 – 14.00

Grupa III „ Słoneczka” e- mail: grupa.słoneczka2020@wp.pl
Konsultacje: p. A. Góralska czwartek, godz.11.00 – 12.00
p. K. Wójcik czwartek godz. 10.00 – 11.00

Grupa IV „Pszczółki” aplikacja Messenger
Konsultacje: p. M. Garus poniedziałek 15.30 –16.30
p. K. Wójcik czwartek godz. 10.00 – 11.00

Grupa V „Ekoludki” e-mail grupowy: ekoludki2020@wp.pl
Konsultacje: p. I. Tomasiewicz – Matusiak poniedziałek 10.00 –11.00
p. P. Michalak poniedziałek 14.00 -15.00

Grupa VI „Żabki” e-mail grupowy: grupa.zabki2019@wp.pl
Konsultacje: p. K. Mikołajczyk środa 12.00 – 13.00
p. P. Michalak poniedziałek 14.00 -15.00
p. D. Antczak czwartek godz.13.00 – 14.00

Logopeda p. A. Wodzyńska środa godz. 10.00 – 12.00
Katecheta p. D. Pałczyńska środa godz. 11.00 -12.00

18Mar2020

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolu, przesyłamy Wam pomysły, bo przecież edukacja trawa nadal. Wiemy, że doskonale potraficie bawić się z dziećmi, chcemy jednak inspirować, wskazać sposoby spędzenia wolnego czasu, by w jakiś sposób pomóc w tym trudnym czasie. Na stronie internetowej przedszkola będziemy więc zamieszczać propozycje zabaw i materiały do samodzielnej pracy w domu. Tęsknimy za dziećmi, a w ten sposób będziemy mieć z Nimi choć wirtualny kontakt.

Pozdrawiamy serdecznie
Dyrektor i nauczycielki przedszkola

Materiały dla dzieci młodszych (3-4 latki)kliknij aby pobrac

Materiały dla dzieci starszych (5-6 latki):
grafomotoryka_cz1
zadania z misiem
misiowa opowieść
literka Z
karty pracy z literkami
literka W

Materiały z języka angielskiegokliknij aby pobrać

Materiały z logopediikliknij aby pobrać

Linki do stron edukacyjnych – zachęcamy do skorzystania!

Eduzabawy

Pani Monia – przedszkolne inspiracje

Moje Dzieci Kreatywne – pliki do pobrania

Kolorowanki On-line

Gry matematyczne dla dzieci

Lulek.TV

KIDDOland – gry i zabawy dla dzieci

Baw się językami – gry i zabawy dla przedszkolaków

Szalone liczby – Zadania i ćwiczenia z matematyki dla dzieci na poziomie przedszkola

Domowy przedszkolak

Kocham przedszkole – filmy instruktażowe

Pomysł na dobry start

11Mar2020

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Rodzicu,

ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny; rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
śledź na bieżąco komunikaty GIS i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora przedszkola.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos.
Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej.

10Mar2020

Informujemy o prowadzeniu naboru dzieci do Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II na kolejny rok szkolny 2020/2021.
I ETAP Naboru trwa od 10 LUTEGO do 28 LUTEGO 2020 r.
KONTYNUACJA EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ, czyli składanie deklaracji przez rodziców, których dziecko UCZĘSZCZA OBECNIE do przedszkola.
II ETAP Naboru trwa od 02 MARCA do 27 MARCA 2020 r.
ROZPOCZĘCIE EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ –składanie kart „Zgłoszenia kandydata do przedszkola” przez rodziców, których dziecko NIE UCZĘSZCZA jeszcze do przedszkola.
Informujemy, iż przyjmujemy zgłoszenia dzieci w wieku od 3 do 6 lat, tj. urodzonych w przedziale od 01.01.2017 r. do 31.12.2014 r.

Więcej informacji na ten temat w siedzibie Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku
lub na stronie internetowej przedszkola: www.przedszkolepiatek.pl

9Mar2020

„Czym jest muzyka? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd?”
Ludwik Jerzy Kern

Od 2 do 9 marca 2020 grupa ,,Ekoludki” realizowała projekt edukacyjny pt. ,,Muzyka łączy pokolenia”, który miał na celu przybliżenie dzieciom tematyki związanej z muzyką, wybranymi gatunkami muzycznymi oraz instrumentami. Projekt rozpoczęliśmy od stworzenia mapy myśli i skojarzeń związanych z muzyką, a od wtorku przystąpiliśmy do działania, aby poznać tajniki muzyki i dźwięków oraz rozwijać umiejętności taneczne, muzyczne i rytmiczne. W ciągu tygodnia odkrywaliśmy dźwięki i muzykę przedmiotów. Przedszkolaki wydobywały dźwięki z różnych przedmiotów, a następnie z pomocą nauczyciela stworzyły akompaniament do wybranych utworów z wykorzystaniem dzwonków diatonicznych. Ekoludkowa orkiestra spisała się na medal i udowodniła, że grać mogą nie tylko instrumenty, ale wiele przedmiotów znajdujących się w naszym najbliższym otoczeniu. Dzieci także wsłuchiwały się w dźwięki przyrody. Muzyka natury była dla nich inspiracją w stworzeniu pracy plastycznej. Wykorzystując farby i własne ręce przedszkolaki stworzyły piękne kompozycje pod wpływem dźwięków natury oraz wybranych gatunków muzycznych. W naszej sali powstał ,,Sklep muzyczny” w którym dzieci mogły samodzielnie doświadczyć muzycznych doznań, poznawać brzmienie danego instrumentu oraz urządzać mini koncerty w sali. Na nurtujące dzieci pytania, takie jak: Czy dźwięki mają kolory?, Skąd się wzięła muzyka?, Czy muzykę można zobaczyć? odpowiedzi szukaliśmy w literaturze. Ekoludki do muzycznych zabaw wykorzystywały instrumenty, które samodzielnie tworzyły z materiałów wtórnych. Obejrzały prezentację multimedialną na temat ,,Instrumentów muzycznych” klasyfikowały instrumenty wg. trzech kategorii: instrumentów dętych, klawiszowych i strunowych, co nie sprawiło najmłodszym żadnej trudności. Poznały wybrane gatunki muzyczne do których samodzielnie tworzyły ruch. Bawiliśmy się przy tym świetnie!

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

9Mar2020

„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek” Z. Jeżyna

8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich pań zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji w grupie „Ekoludki” oraz „Żabki” chłopcy tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom i Paniom uroczyste „100 lat”, złożyli życzenia, a następnie wręczyli drobne upominki oraz kwiaty. Chłopcy, jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, byli tego dnia wyjątkowo uprzejmi, uczynni i sympatyczni. Dzień upłynął wszystkim w miłej, radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Opracowała: K. Mikołajczyk

9Mar2020

W marcu grupa ,,Ekoludki” zakończyło realizację modułu ,,Czytające Przedszkolaki” w ramach projektu ” Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem było rozwijanie czytelnictwa. „Mały Miś” zachęcił nas do czytania i rozbudził ciekawość czytelniczą.Realizacja projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury..” służyła przede wszystkim propagowaniu i rozwojowi czytelnictwa wśród dzieci. Głównym zadaniem projektu było wybranie grupowej maskotki- Misia Krzysia, który wędrował po domach naszych przedszkolaków. Zadaniem dzieci była opieka nad misiem przez dwa lub trzy dni, uzupełnienie dzienniczka rysunkiem dla Misia i zdjęciem oraz wspólne z rodzicami poczytanie misiowi bajek. W ten sposób powstał wspaniały dziennik podróży, w tworzenie którego zaangażowali się wszyscy przedszkolacy z naszej grupy oraz ich rodzice, rodzeństwo. W ramach projektu rodzice czytali dzieciom również w przedszkolu. Miś Krzyś dziękuję wszystkim dzieciom za wspaniałe przyjęcie. Zakończenie pierwsze modułu nie oznacza jednak, że przedszkolaki pożegnały swojego przyjaciela. Od 9 marca dzieci z grupy V rozpoczęły przygotowania do ,,Zmisiowanego Dnia Matematyki”. Razem z maskotką swojego ulubieńca rozwijaliśmy umiejętności matematyczne, wykorzystując do realizacji naszych celów ,,klocki matematyczne” i ,,wiatrak matematyczny”.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

8Mar2020

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.

Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów –
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet!

 

Wszystkim Paniom:
Małym, Dużym,
życzymy
Dużo zdrowia i radości,
Szczęścia w życiu i miłości,
Moc najpiękniejszych wrażeń
I spełnienia wszystkich marzeń.

3Mar2020

Nasze przedszkole, podobnie jak w latach ubiegłych wzięło udział w XX edycji ogólnopolskiej akcji „Góry Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Tegoroczna akcja po raz kolejny potwierdziła, że zawsze można liczyć na Państwa bezinteresowną pomoc. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać aż 669,78 zł.
Poniżej przedstawiamy wyniki każdej grupy:
grupa I „Smerfy”: 101,70 zł
grupa II „Misie”: 41,80 zł
grupa III „Słoneczka”: 52,95 zł
grupa IV „Pszczółki”: 19,47 zł
grupa V „Ekoludki”: 384,64 zł
grupa VI „Żabki”: 69,22 zł

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udział w akcji.

Opracowała: K. Mikołajczyk