Aktualności

20Wrz2019

„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce.”

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Zaraz po śniadaniu w każdych grupach rozpoczęto wspólne świętowanie. Na dzieci czekały różne atrakcje przygotowane przez nauczycielki, m.in. zabawy balonami oraz chustą animacyjną, malowanie twarzy, zabawy przy muzyce oraz przygotowanie pysznej lemoniady. Każdy przedszkolak na pamiątkę wspólnych zabaw otrzymał odznakę. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziła również p. Ewa Dąbrowska- Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku życząc naszym przedszkolakom samych radosnych i słonecznych dni. Następnie cała społeczność przedszkolna w barwnym korowodzie przemaszerowała ulicami Piątku. Dzisiejszy dzień dostarczył dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Święto najmłodszych ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Opracowała: K. Mikołajczyk

13Wrz2019

W naszym przedszkolu rozwijamy u dzieci postawy patriotyczne oraz pielęgnujemy wartości i tradycje lokalne. Dlatego też 13 września przedszkolaki z grup najstarszych: „Ekoludki” oraz „Żabki” wraz z nauczycielkami oraz p. Dyrektor Joanną Przybylak uczestniczyły w uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej zmarłemu Stanisławowi Urbankowi-Komendantowi Posterunku Policji Państwowej w Piątku. Ta nietypowa, żywa lekcja patriotyzmu na pewno zapadnie dzieciom w pamięci.

Opracowała: K. Mikołajczyk

11Wrz2019

11 września na zaproszenie p. Ewy Dąbrowskiej- Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku, przedszkolaki z grupy „Ekoludki” oraz „Żabki” wraz z nauczycielkami oraz p. Dyrektor Joanną Przybylak wzięły udział w akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tegorocznej edycji zaproszeni goście zaprezentowali wszystkim fragmenty znanych polskich nowel. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkową zakładkę do książki. Głównym celem tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Opracowała: K. Mikołajczyk

3Wrz2019

Serdecznie zapraszamy na zebranie ogólne
wszystkich Rodziców dzieci uczęszczających do Naszego przedszkola,
które odbędzie się
05.09.2018r. (czwartek) o godzinie 16.00
Po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania grupowe.

ZAPRASZAMY!!!!

2Wrz2019

,,Wrześniowe słoneczko uśmiecha się wkoło..
zapraszamy do przedszkola – u nas gwarno i wesoło”.

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Z wielką radością powitaliśmy przedszkolaków w murach naszego przedszkola. Po wakacjach dzieci z niecierpliwością czekały na spotkanie ze swoimi kolegami i koleżankami, ze swoimi paniami, a także nowymi salami. Choć na początku nie zawsze jest wesoło, zwłaszcza maluszkom, to dołożymy wszelkich starań i wiele serca, aby uśmiech zawsze gościł na twarzach dzieci, a rodzice byli dumni ze swoich pociech. Mamy też nadzieję na udaną, jak co roku, współpracę z rodzicami, którzy zawsze wykazują się wieloma inicjatywami i chętnie włączają się w życie przedszkola. Życzenia na rozpoczynający się rok szkolny złożyli dzieciom oraz rodzicom p. Wójt Krzysztof Lisiecki oraz p. Dyrektor Joanna Przybylak. Początek roku to także czas, kiedy zakończyły swoją pracę zawodową dwie pracownice przedszkola – pani Anna Andrzejczak, zasłużona, wieloletnia nauczycielka, wychowawca wielu roczników przedszkolaków oraz pani Joanna Kacprzak pracownica obsługi. Obie panie z rąk p. Wójta otrzymały podziękowania i kwiaty. Także przedszkolaki wraz z nauczycielkami i p. Dyrektor wyraziły wdzięczność za ich pracę wręczając kwiaty i odśpiewując tradycyjne „Sto lat”. Cała społeczność przedszkola życzy naszym drogim Paniom samych słonecznych dni, niezawodnego zdrowia, siły oraz wiele czasu na realizację swoich pasji oraz marzeń.

Opracowała: K. Mikołajczyk

21Sie2019

Informujemy, iż wszelkie materiały oraz artykuły plastyczne dla dzieci zapewnia Gminne Przedszkole w Piątku. W związku z tym nie ma potrzeby, żeby Rodzice dokonywali zakupu tzw „wyprawki”.

Wszelkich informacji udziela Dyrektor Przedszkola oraz wychowawcy grup.

26Cze2019

W dniach 25-26 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się dni otwarte dla przyszłych przedszkolaków oraz ich opiekunów. Dla dzieci nauczycielki przygotowały wiele atrakcji: zabawy z chustą animacyjną, lepienie z plasteliny, malowanie farbami na brystolu, zabawy plastyczne z masą solną, a także „mini turniej sportowy” z torem przeszkód, rzutem do celu i przeciąganiem liny. Dużą atrakcja dla dzieci okazała się zabawa edukacyjna przy użyciu „Magicznego dywanu”, podczas której milusińscy mogli przenieść się w bajkowy świat. Nie zabrakło także wspólnych zabaw przy muzyce. Dzieci oraz rodzice mieli okazję zwiedzić przedszkolne sale zajęć oraz znajdujące się w nich kąciki zabaw. Rodzice mieli także możliwość porozmawiać z Panią Dyrektor oraz nauczycielkami, zapoznać się z ofertą edukacyjną przedszkola, a także wysłuchać cennych rad na temat adaptacji dzieci w przedszkolu. Korzystając z ładnej pogody przyszłe przedszkolaki razem z „przedszkolnym wężem” udały się na spacer do pobliskiego parku, gdzie mogły do woli puszczać bańki mydlane. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał balonik z logo przedszkola oraz brelok odblaskowy. Dziękujemy wszystkim za udział w dniach otwartych. Mocno trzymamy kciuki za nowych przedszkolaków, do zobaczenia już we wrześniu.

Opracowała: A. Jabłońska

19Cze2019

19 czerwca w grupach najstarszych „Jagódki” oraz „Ekoludki” odbyła się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Na zakończenie swojej przygody z przedszkolem starszaki zatańczyły poloneza i taniec Belgijski. Dzieci zaprezentowały także piękny program artystyczny bogaty w wiersze i piosenki. W nagrodę za całoroczny trud oraz na pamiątkę wspólnych przedszkolnych zabaw Pani Dyrektor i Panie z Rady Rodziców wręczyły przedszkolakom książki i dyplomy. Następnie Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za szczególne zaangażowanie i współpracę na rzecz naszego przedszkola. Przedszkolakom życzymy wspaniałych wakacji, a za przyszłych pierwszoklasistów już mocno trzymamy kciuki.

18Cze2019

„Wesołe wakacje zaczęły się dzisiaj,
Żegnamy przedszkole, kolegów i misia,
wzywają nas pola zielone i las,
niech żyją wakacje! – wyruszać już czas”

18 czerwca przedszkolaki z grupy: „Misie”, „Smerfy”, „Słoneczka” oraz „Pszczółki” uroczyście pożegnały mijający rok szkolny. Tańcem, wierszem i piosenką wprowadzili wszystkich w wakacyjny nastrój. Kulminacyjnym momentem było uroczyste wręczenie przez Panią Dyrektor oraz przedstawicieli Rady Rodziców pamiątkowych dyplomów oraz książeczek.

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć. Do zobaczenia we wrześniu!!!

Dyrektor oraz Pracownicy Przedszkola

 

 

12Cze2019

KOCHANE DZIECI, DRODZY RODZICE

Zapraszamy naszych przyszłych przedszkolaków przyjętych do
Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku
w roku szkolnym 2019/2020
wraz z rodzicami lub opiekunami na DNI OTWARTE organizowane w dniach
25 i 26 czerwca 2019 roku w godz. 9:30- 12:00
W tym czasie będzie można zwiedzić nasze przedszkole, wziąć udział w zabawach i zajęciach w sali i w ogrodzie przedszkolnym oraz porozmawiać z nauczycielkami.
Czekamy na Was, będzie wspaniała zabawa.

Uwaga: Uczestnicy Dni Otwartych ( rodzice, dzieci ) powinni mieć obuwie na zmianę.