Dni otwarte

W dniach 25-26 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się dni otwarte dla przyszłych przedszkolaków oraz ich opiekunów. Dla dzieci nauczycielki przygotowały wiele atrakcji: zabawy z chustą animacyjną, lepienie z plasteliny, malowanie farbami na brystolu, zabawy plastyczne z masą solną, a także „mini turniej sportowy” z torem przeszkód, rzutem do celu i przeciąganiem liny. Dużą atrakcja dla dzieci okazała się zabawa edukacyjna przy użyciu „Magicznego dywanu”, podczas której milusińscy mogli przenieść się w bajkowy świat. Nie zabrakło także wspólnych zabaw przy muzyce. Dzieci oraz rodzice mieli okazję zwiedzić przedszkolne sale zajęć oraz znajdujące się w nich kąciki zabaw. Rodzice mieli także możliwość porozmawiać z Panią Dyrektor oraz nauczycielkami, zapoznać się z ofertą edukacyjną przedszkola, a także wysłuchać cennych rad na temat adaptacji dzieci w przedszkolu. Korzystając z ładnej pogody przyszłe przedszkolaki razem z „przedszkolnym wężem” udały się na spacer do pobliskiego parku, gdzie mogły do woli puszczać bańki mydlane. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał balonik z logo przedszkola oraz brelok odblaskowy. Dziękujemy wszystkim za udział w dniach otwartych. Mocno trzymamy kciuki za nowych przedszkolaków, do zobaczenia już we wrześniu.

Opracowała: A. Jabłońska