Finał akcji „Góra Grosza”

Nasze przedszkole podobnie jak w latach ubiegłych wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” zorganizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym celem na który zbierane były drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Przedszkolaki wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety do puszek zgromadzonych w salach. Po zakończonej akcji zebrane „grosiki” zostały posegregowane według nominałów i bardzo dokładnie policzone. Poniżej przedstawiamy wyniki każdej grupy:
grupa I „Misie”: 49,31 zł
grupa II „Smerfy”: 23,04 zł
grupa III „Słoneczka”: 92,90 zł
grupa IV „Pszczółki”: 263,94 zł
grupa V „Ekoludki”: 50,85 zł
grupa VI „Jagódki”: 74,57 zł
Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 554,61 zł.Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, którzy wzięli udział w akcji. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci. Dziękujemy!!!

opracowała: K. Mikołajczyk