Jesienne koncerty

„Bo można kochać babcię i wujka
Papugę w kropki i jej krzyki
A w sercu na dnie mieć prócz tego
Zwyczajną miłość do muzyki”

W Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II dzieci mogą kształtować wrażliwość muzyczną na zajęciach umuzykalniających. Zajęcia prowadzone są w każdej grupie dwa razy w tygodniu.
W czasie zajęć przedszkolaki mogą muzykować za pomocą różnych przedmiotów (nie tylko instrumentów). Różnorodność rekwizytów występujących na zajęciach stymuluje rozwój kreatywności w zakresie tworzenia instrumentów, a także pozwala zaskakiwać dzieci oraz budzić w nich ciekawość świata muzycznego. W miesiącu listopadzie odkrywały m.in. różne oblicza Pani Jesieni, od kolorowych listków i słońca po kałuże i deszcz z wykorzystaniem wielkiej folii. Dzieciom towarzyszyły różne utwory muzyki klasycznej. Wydawać by się mogło, że taka muzyka nie ma nic to zaoferowania, jednak dzieci w każdej grupie – nawet najmłodszej bawiły się przy niej doskonale z uśmiechami na twarzy.

Opracowała: D. Antczak