Z ŻYCIA NASZEGO PRZEDSZKOLA

W naszym przedszkolu czeka na nas codziennie wiele ciekawych i pasjonujących zajęć. 
Nasze panie potrafią tak zorganizować nam czas, że czujemy się tu, jak w domu i dobrze się bawimy.
Każdego roku w przedszkolu odbywają się cykliczne imprezy i uroczystości.

ROK SZKOLNY 2016/2017

Dni otwarte w przedszkolu
W dniach 27-28 czerwca w naszym przedszkolu miały miejsce dni otwarte zorganizowane dla przyszłych przedszkolaków i ich opiekunów. Miło nam było gościć dzieci dla których nauczycielki przygotowały wiele atrakcji, ciekawych zajęć, wspólnych zabaw przy muzyce i znanych pląsach. Dzieci oraz rodzice mieli okazję zwiedzić przedszkolne , sale zajęć oraz znajdujące się w nich kąciki zabaw. Następnie korzystając z ładnej pogody, dzieci żywiołowo bawiły się na przedszkolnym placu zabaw. Rodzice mieli możliwość porozmawiania z Panią Dyrektor oraz nauczycielkami, dowiedzieć się o ofercie edukacyjnej przedszkola i wysłuchać cennych rad na temat adaptacji dzieci w przedszkolu. Dziękujemy wszystkim za udział w dniach otwartych. Mocno trzymamy kciuki za nowych przedszkolaków, którzy od września rozpoczną edukację przedszkolną.


„Już jest lato, już jest lato !
Wyjeżdżamy z mamą, tatą.
W góry, w lasy lub nad morze,
każdy jedzie tam, gdzie może.
Bliżej słońca, bliżej wody,
by się kąpać dla ochłody.
Na jagody chodzić w las,
bo wakacji nadszedł czas.”


Zakończenie roku w grupach młodszych
22 czerwca przedszkolaki z grup: Jeżyki, Misie, Muchomorki oraz Sowy uroczyście pożegnały mijający rok szkolny. Tańcem, wierszem i piosenką wprowadzili wszystkich w wakacyjny nastrój. Kulminacyjnym momentem było uroczyste wręczenie przez Panią Dyrektor książeczek i słodkiego upominku. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy spokojnych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu. 


Podsumowanie i wręczenie nagród w konkursach 
22 i 23 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów, w których brały udział dzieci z naszego przedszkola. Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursów plastycznych organizowanych przez nasze przedszkole:

„Moja ulubiona postać z bajki” – konkurs dla 3 i 4 – latków
I miejsce – Ania Gałązka (grupa „Misie”)
II miejsce – Julek Kotus (grupa „Sowy”)

„Ilustracja do ulubionej książki” – konkurs dla 5 i 6 – latków

I miejsce – Madzia Piechuta (grupa „Słoneczka”)
II miejsce – Bartek Zelba (grupa „Sowy”)
III miejsce – Amelka Tadeusiak (grupa Sowy”)

„Moje drzewo” – konkurs plastyczny organizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Tajemniczy ogród w czterech porach roku” dla dzieci z grup „Sowy” i „Słoneczka”.

I miejsce – Gabryś Matusiak (grupa „Sowy”)
II miejsce – Bartek Pałczyński (grupa „Słoneczka”)
III miejsce – Hubert Florczak (grupa „Sowy”)

Konkurs fotograficzny „Pożyteczne owady wiosną” zorganizowany przez Przedszkole Nr 1 w Łęczycy:
I miejsce – Hubert Florczak
IV miejsce – Wojtek Urbański
Wyróżnienia:
Gabryś Matusiak
Antoś Wójcik
Uczestnicy konkursu fotograficznego to dz. 5-letnie z grupy „Sowy” 

Konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” – etap wojewódzki zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej – Zarząd Oddziału Wojewódzkiego w Łodzi
Maja Olejniczak – 5-latek
Antoś Wójcik /oboje to dz. 5-letnie z grupy „Sowy”, wychowawca p. Paulina Michalak/ 
Miłosz Filipiński /6-latek grupa „Słoneczka”– wychowawca p. Angelika Jabłońska 

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez nasze przedszkole oraz instytucje, z którymi współpracujemy.


Spotkanie z pszczelarzem
W dniu 21 czerwca dzieci z grup: Sowy, Słoneczka, Jeżyki i Muchomorki spotkały się panem Jarosławem Wasiakiem – prezesem Koła Pszczelarzy w Łęczycy, który od dawna fascynuje się życiem pszczół i w ciekawy sposób dzieli się swoją wiedzą z innymi. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję zobaczyć żywe pszczoły, które były zamknięte w szklanym ulu. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają one w przyrodzie. Pan Jarosław opowiedział o życiu pszczół, ich zwyczajach i pracy jaką wykonują poszczególne pszczoły, tzw. karmicielki, wartowniczki, zbieraczki. Dzieci mogły przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w codziennej pracy (m.in. dymkę zwaną podkurzaczem i ramkę). Odbyła się również degustacja różnego rodzaju miodów i pierniczków z dodatkiem miodu, które pan Jarosław przywiózł specjalnie dla dzieci. Każdy samodzielnie wykonał świeczkę z pszczelego wosku. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało słoiczek z pysznym miodem, a my odwdzięczyliśmy się bukietem kwiatów i specjalną piosenką dla naszego gościa. Spotkanie z pewnością poszerzyło naszą wiedzę o tych pracowitych owadach.


Udział w IV Międzyprzedszkolnym Konkursie Tanecznym „Przedszkolny You Can Dance” 
14 czerwca przedszkolaki z grupy „Muchomorki” reprezentowały nasze przedszkole w IV Międzyprzedszkolnym Konkursie Tanecznym „Przedszkolny You Can Dance” zorganizowanym przez Przedszkole nr 4 w Łęczycy. Konkurs odbywał się w ogrodzie przedszkolnym, a do udziału zgłosiło się 5 przedszkoli z powiatu łęczyckiego. Nasi mali artyści zaprezentowali taniec z chustami do utworu Oskara Schustera „Valse Imaginaire”. Wszyscy uczestnicy pokazali wysoki poziom artystyczny, dlatego każdy występujący zespół otrzymał statuetkę oraz dyplom. Dzieci do konkursu przygotowały Panie Agnieszka Błaszczyk i Anna Kędyś. Serdecznie gratulujemy przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów tanecznych. 


Festiwal Piosenki Letniej

9 czerwca dzieci z grupy VI „Jagódki” wzięły udział w V Festiwalu Piosenki Letniej organizowanym przez przedszkole w Górze Św. Małgorzaty. W konkursie wzięło udział 8 placówek z powiatu łęczyckiego, między innymi z Czernikowa, Leśmierza, Łęczycy oraz ze Sług. Zadaniem uczestników było wykonanie dwóch piosenek, z czego przynajmniej jedna związana musiała być z tematyką letnią. Nasze dzieci zaprezentowały dwie piosenki: „Ekoświat” oraz „Kwiaty i motyle” do których piękną choreografię przygotowała pani rytmiczka Ania Kędyś. W przerwie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i na wspólną zabawę z klaunem. Za swój występ nasi mali artyści otrzymali statuetkę, dyplom, książkę z bajkami, a każdy uczestnik dostał książeczkę do kolorowania. Serdecznie gratulujemy i życzymy naszym przedszkolakom kolejnych pięknych występów. 


Wycieczka rodzinna do Kołacinka

W sobotę 10 czerwca przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielami w sumie 160 osób uczestniczyło w wycieczce do Dinoparku w Kołacinku. Podczas spaceru po ścieżce mezozoicznej dzieci mogły zobaczyć naturalnej wielkości figury dinozaurów. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek na temat życia tych prehistorycznych stworzeń, co wzbudziło duże zainteresowanie przedszkolaków. Niespodzianką okazał się dinozaur ukryty w jeziorze, który wynurzył się z otchłani by powitać zwiedzających Dinoparku. Cała wystawa urzekała urokiem przepięknie wkomponowanym w zadbany park. Po zakończeniu zwiedzania dzieci mogły beztrosko bawić się na placu zabaw, 
lub w piaskownicy gdzie ukryty był ogromny szkielet dinozaura. Na chętnych czekała także „Bajkowa kolejka”, z której dzieci chętnie korzystały. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się „Figloraj”, w którym dzieci spędziły znaczną część czasu. Na zakończenie, każdy mógł kupić sobie drobną pamiątkę. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że pogoda podczas naszego rodzinnego wyjazdy wspaniale dopisała. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu za rok. 


Audycja muzyczna
„Melodia z mojego podwórka” to tytuł ostatniej w tym roku szkolnym audycji muzycznej. Tym razem przedszkolaki poznały rodzinę saksofonów. Miały okazję posłuchać jak brzmi muzyka grana na saksofonie sopranowym, altowym oraz największym wśród saksofonów-barytonowym. Muzyk wytłumaczył przedszkolakom, że chociaż saksofon zbudowany jest z metalu, to zaliczany jest do instrumentów dętych drewnianych. Dzieci rozwiązywały także zagadki muzyczne na temat znanych motywów bajkowych. Na zakończenie wszyscy wesoło zatańczyli w rytm muzyki. 
Prowadzący audycję podziękowali przedszkolakom i nauczycielom za całoroczne muzyczne spotkania, życząc miłych i udanych wakacji.


„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, 
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska


Cała Polska czyta dzieciom
Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie. Dlatego też w grupie najmłodszej „Misie”, zgodnie z zadaniem wynikającym z rocznego planu pracy „Razem z książką wchodzę w świat”, było realizowanie społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Nauczycielki grupy codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytały dzieciom ciekawe utwory literatury dziecięcej – wiersze, bajki, opowiadania. Do akcji włączyli się również rodzice, babcie, absolwenci przedszkola oraz pani Dyrektor. Podsumowaniem akcji było zorganizowanie wyjścia do Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku, gdzie dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla najmłodszych czytelników. Pani Bibliotekarka opowiedziała także w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać. 
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w naszą akcję. 


Teatrzyk pt. „Doktor Dzięcioł”

5 czerwca aktorzy Teatru Duet z Krakowa zaprezentowali dzieciom spektakl pt. „Doktor Dzięcioł”. 
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały historię zabawnej Biedronki, poważnego Leśniczego, Kaczora oraz tytułowego Doktora. Była to bajka autorska, interaktywna, która uczyła wrażliwości na cudzą krzywdę, zaznajomiła z pracą lekarzy. Dzieci były zachwycone grą aktorską , chętnie brały udział w zabawie, a na zakończenie wspólnie zatańczyły z aktorami. 


Zajęcia otwarte w „Słoneczkach”

Dnia 30.05.2017 r., w grupie V „Słoneczka” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zajęcia były równocześnie podsumowaniem programu „Czyste powietrze wokół nas”, który był realizowany w miesiącu maju. Rodzice w tym dniu mogli obserwować swoje pociechy podczas zabawy i nauki. Dzieci zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji matematycznej oraz przygotowania do nauki czytania i pisania. „Słoneczka” posiadają dużą wiedzę na temat segregacji śmieci i recyklingu, znakomicie rozwiązywały zagadki, dopasowywały brakujące elementy układanki, aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Właściwie posługiwały się liczebnikami głównymi oraz prawidłowo przeliczały w zakresie 10. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy. Zajęcia zakończyły się wykonaniem przez dzieci orderów przyjaciela przyrody, które będą przypominały o przestrzeganiu w codziennym życiu zasad ekologii. Dziękujemy rodzicom za udział w naszych zajęciach. 


Wystawa malarstwa

Przedszkolaki z grupy „Misie” oraz „Jagódki” wybrały się do Urzędu Gminy, aby obejrzeć wystawę pochodzącej z naszej miejscowości malarki - Pani Agnieszki Sapińskiej. Wyjątkowość pracy artystycznej pani Agnieszki polega na tym, że maluje swoje obrazy nie rękami, lecz trzymając pędzel w ustach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem podziwiały zgromadzone obrazy, zachwycały się ich barwą, a także opowiadały, co się na nich znajduje. Takie spotkanie dzieci ze sztuką służy kształtowaniu wrażliwości estetycznej, stanowi źródło silnych przeżyć, rozwija wyobraźnię, uwrażliwia na piękno, a także inspiruje do samodzielnych działań twórczych. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Dąbrowskiej- kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku za umożliwienie zwiedzenia wystawy. 


„Moja mama jest jak wiosna 
taka piękna i radosna.
Kocha mnie – ja o tym wiem
i ja mamo kocham cię!”

Dzień Mamy
We wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy. Przedszkolaki słowem, tańcem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną opiekę, cierpliwość i dobroć, a także za serce, które wiele rozumie i zawsze wybacza. Po wspaniałych występach na twarzach Mam zauważyć można było radość, wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone oklaskami. Po występach dzieci wręczyły swoim Mamom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Uroczystości przebiegły w ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadną w pamięci dzieci i rodziców. 


Teatrzyk pt. „Małpka Fiki”

29 maja w naszym przedszkolu gościła grupa teatralna Krak-Art z Krakowa. Tym razem aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Małpka Fiki”. Spektakl opowiadał o małej podróżniczce - małpce Fiki, która przyjechała z Afryki i przez chwilę zamieszkała w wiejskim gospodarstwie. Poznała tam mieszkańców kurnika, stajni i chlewika. Jej nowymi przyjaciółmi zostały: kot, pies, świnka, kogut i królik, czyli zwierzęta, których nigdy wcześniej nie spotkała. Były więc dla Małpki zaskoczeniem, a zarazem nowym doświadczeniem. Dzieci miały okazje wcielić się w zwierzątka i aktywnie uczestniczyć wraz z aktorami w tworzeniu teatrzyku. Przesłaniem bajki było przybliżenie wartości przyjaźni i to, jak ważne jest bycie dobrym dla innych.


„Jeżeli cokolwiek warto na tym świecie czynić, 
to tylko jedno – miłować”
Jan Paweł II 


Święto Patrona
18 maja nasza przedszkolna społeczność obchodziła Święto Patrona- Jana Pawła II. W tym dniu wszystkie przedszkolaki odświętnie ubrane, wzięły udział w montażu słowno-muzycznym, który przygotowały dzieci z grupy „Jagódki”. W recytowanych wierszach, z wielkim przejęciem, przypomniały najważniejsze chwile z życia naszego Patrona, które dziś postrzegamy jako drogę do świętości. Całość przeplatana była ulubionymi pieśniami Papieża, do wykonania których zaproszone zostały wszystkie przedszkolaki oraz zgromadzeni goście. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za piękny występ i zaprosiła wszystkich na ulubione ciastko Papieża- kremówkę. Po słodkim akcencie starsze grupy wybrały się do pomnika Jana Pawła II, aby zapalić znicze oraz zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego główny bohater – Jan Paweł II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Jesteśmy dumni, że nasze przedszkole nosi imię tego wybitnego Polaka.


Konkurs piosenki „Mamo i Tato dla Was śpiewam dziś”

19 maja dwie dziewczynki z grupy „Sowy” - Magdalena Bartosiak oraz Amelia Tadeusiak reprezentowały Gminne Przedszkole w Piątku w konkursie piosenki „Mamo i Tato dla Was śpiewam dziś”. Organizatorem konkursu było prywatne Przedszkole „Nibylandia” w Głownie. Piosenkę pt: „Kocham cię ti amo je taime” zaśpiewała Madzia, na trójkącie akompaniowała jej Amelka. Do konkursu przystąpiły dzieci z wielu przedszkoli, m.in. w Głownie, Strykowie, Popowie Głowieńskim, Bratoszewicach, Łyszkowicach. Jury oceniło kilkanaście występów, każdy był wyjątkowy i piękny, bo każde dziecko śpiewało piosenkę z myślą o swojej mamie i swoim tacie. Cieszymy się ogromnie, ponieważ mimo licznej konkurencji i tremy przed występem, dziewczynki z naszego przedszkola zdobyły wyróżnienie. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę. Gratulujemy laureatkom talentu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach. Dziękujemy p. Paulinie Michalak oraz rytmiczce p. Annie Kędyś za przygotowanie dziewczynek. Dziękujemy rodzicom – p. Joannie Bartosiak i p. Joannie Tadeusiak za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na konkurs.


Zlot do Środka Polski

13 maja przedszkolaki wzięły udział w XXXVIII Zlocie do Środka Polski. Po uroczystym rozpoczęciu przed Urzędem Gminy i wspólnej fotografii wszystkich zlotowiczów, dzieci udały się na Plener Rzeźbiarski gdzie podziwiały powstające rzeźby. Następnie autokarem pojechały do Witowa, skąd wyruszyły na trasę pieszą. Wędrując, dotarły do jednego z najbardziej urokliwych zakątków naszej gminy - uroczyska Silne Błota, a następnie do Konarzewa. Podczas całej wędrówki na przedszkolaków czekały konkursy i konkurencje sportowe (głuchy telefon, „maska”z konfetti, slalom z piłeczkami, lepienie sowy). Pogoda i dobre humory dopisywały. Sił wystarczyło na całą trasę, którą przedszkolaki pokonały z uśmiechem na buźkach. Po dotarciu do celu w Konarzewie na wszystkich czekał ciepły posiłek. Za udział w Zlocie mali turyści otrzymali dyplom, znaczek okolicznościowy i upominek (plecak). Zachęcamy do wspólnego wędrowania i zapraszamy niezdecydowanych do wędrówki za rok.
Wiosenne spotkanie z Wróżką Naturą
W piątek 12 maja, dzieci z grup „Sowy” i „Słoneczka” udały się do Lasu Łagiewnickiego na warsztaty przyrodniczo – ekologiczne „Spotkanie z Wróżką Naturą”. Wycieczka została zorganizowana w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Tajemniczy Ogród w czterech porach roku”. Na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikami, którzy w interesujący sposób opowiadali o leśnych roślinach i zwierzętach. Dzieci bawiły się w badaczy przyrody, odkrywały leśne tajemnice i zdobyły nowe wiadomości, m.in. dowiedziały się kto to jest fitopatolog i jak wygląda zmierzchnica trupia główka. Atrakcją dla naszych przedszkolaków była gra w podchody, podczas której grupa uciekinierów musiała się skutecznie ukrywać w lesie. Organizatorzy warsztatów ugościli nas ciepłą herbatką oraz pysznymi ciasteczkami. Piękna pogoda i malownicze miejsce sprzyjały, aby na zakończenie wycieczki udać się na krótki spacer. Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
9. Plener rzeźbiarski Środka Polski
Korzystając z pięknej, wiosennej pogody, nasze przedszkolaki odwiedziły odbywający się na terenie ogrodu starej plebani w Piątku 9. Plener rzeźbiarski Środka Polski. Dzieci z podziwem obserwowały pracujących tam rzeźbiarzy, którzy za pomocą różnych narzędzi wyczarowywali z drewna postaci muzykantów. Było to dla przedszkolaków niezwykle cenne spotkanie ze sztuką. Dzieci dowiedziały się, że bycie artystą - rzeźbiarzem to ciężka, ale pasjonująca praca, do której niezbędny jest talent pozwalający przeobrazić, czasem niepozorny, kawałek drewna 
w dzieło sztuki lub rzecz użytkową.


Akcja zbierania plastikowych nakrętek

Nasze przedszkole angażuje się w różne akcje charytatywne. Jedną z nich jest akcja zbierania plastikowych nakrętek, którą organizuje Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stemplewie. W tym roku pieniądze ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną na zakup łóżka wodnego „Hydro Jet” oraz „Krabat Jockey i Krabat Sheriff”- urządzenia do nowoczesnej formy hipoterapii dla dzieci z SOSW w Stemplewie. Przedszkolaki wraz z rodzicami ochoczo i wielkim zaangażowaniem włączyły się do akcji, dzięki czemu udało się zebrać i przekazać do Ośrodka w Stemplewie kilkanaście worków plastikowych nakrętek. Mała, niepozorna nakrętka także może się przydać. Dzięki takiej akcji dzieci uczą się, że wystarczą dobre chęci i wielkie serce aby nieść pomoc chorym dzieciom.
Pamiętajmy: RAZEM MOŻNA ZDZIAŁAĆ WIĘCEJ!Audycja muzyczna

„Muzyka świata” to tytuł kolejnej audycji muzycznej, która miała miejsce w naszym przedszkolu. Artyści zapoznali dzieci z muzyką m.in Brazylii, Hiszpanii, Francji oraz Włoch, a także zaprezentowali ciekawe instrumenty: klawesy, kastaniety, cajón, harmonijkę ustną. Przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w graniu na poznanych instrumentach. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci wspólnie zatańczyły do muzyki włoskiej. 
„Jagódki” na Festiwalu Piosenki „Bezpieczne Ekodzieciaki”
27 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się V edycja Festiwalu Piosenki „Bezpieczne Ekodzieciaki”. Głównym celem imprezy było zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń, promocja edukacji ekologicznej 
i prozdrowotnej. W tegorocznej edycji wzięło udział 9 placówek oświatowych z: Głowna, Łodzi, Piątku i Strykowa. 
W ramach festiwalowej rywalizacji rozegrano trzy konkurencje. Jedną z nich było zaprezentowanie piosenki, drugą - konkurs wiedzy, zaś trzecią - przygotowanie plakatu ilustrującego hasło „Rosnę bezpiecznie i bez nałogów”. 
Naszą placówkę reprezentowały dzieci z grupy „Jagódki”, którzy zaśpiewali piosenkę pt. „Ekoświat”. Po zakończeniu przesłuchań festiwalowych, w trakcie obrad jury, policjanci i strażacy przeprowadzili krótkie pogadanki z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz prezentowali ubiór i sprzęt wykorzystywany w swojej pracy. Dzieci mogły obejrzeć bojowy wóz strażacki oraz radiowóz policyjny. Nasze przedszkolaki za piękny występ wokalno – taneczny zdobyli tytuł: „Eko życzliwi przyjaciele” i otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Gratulujemy „Jagódkom” pokonania tremy i wspaniałego występu.
Wycieczka do Warszawy
„Jaka wielka jest Warszawa!
Ile domów, ile ludzi!
Ile dumy i radości
W sercach nam stolica budzi!”
 
Julian Tuwim


25 kwietnia przedszkolaki z grupy „Słoneczka”, „Czarne Jagódki” oraz z Oddziału Przedszkolnego w Czernikowie wyruszyły na wycieczkę do stolicy Polski - Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Sejmu i Senatu RP, gdzie powitał nas Senator Ziemi Łęczyckiej Przemysław Błaszczyk. Następnie pod okiem przewodnika obejrzeliśmy salę posiedzeń Senatu, salę plenarną Sejmu, korytarz Marszałkowski, tablice upamiętniające parlamentarzystów poległych w czasie II wojny światowej oraz tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. 
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie budynku Telewizji Polskiej S.A. Dzieci miały okazję zobaczyć studia telewizyjne gdzie przygotowywane są programy dla dzieci, programy publicystyczne, wiadomości, pomieszczenia reżyserskie, magazyny rekwizytów i kostiumów oraz muzeum, w którym znajdują się wyjątkowe eksponaty związane z początkiem telewizji w Polsce. 
Po takich atrakcjach przyszła pora na zwiedzanie Stadionu Narodowego. W poznaniu tego niezwykłego obiektu towarzyszył nam przewodnik który, pomógł poczuć się prawdziwymi kibicami footballu. Przeszliśmy drogami, którymi piłkarze wychodzą stadion, gdzie odpoczywają i regenerują siły. Największą atrakcją dla wszystkich okazała się szatnia piłkarzy, gdzie mogliśmy obejrzeć koszulki piłkarzy. Dzieci były pod wrażeniem wielkości obiektu, dowiedziały się iż, podczas imprez sportowych, PGE Narodowy jest w stanie pomieścić na trybunach 58 500 kibiców, a podczas imprez – do 72 900 osób. 
Na koniec naszej udanej wycieczki, na dzielnych przedszkolaków czekała niespodzianka - McDonald’s. 
Serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie Niciak - koordynatorowi wyjazdu, Pani Dyrektor Joannie Przybylak oraz nauczycielkom i mamom, które opiekowały się dziećmi podczas tej wyjątkowej wycieczki. 


Teatrzyk pt. „Foszek czyścioszek”

24 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przedstawienie pt. „Foszek czyścioszek”, które zaprezentowali aktorzy Teatru Duet z Krakowa. Była to pełna humoru i śmiechu opowieść o dbaniu o zdrowie i kondycję fizyczną. Sympatyczny hipopotam wraz z panią weterynarz, gepardem i szaloną żyrafą pokazali dzieciom, co jest potrzebne do utrzymania higieny i zdrowia. Przedstawienie miało charakter interaktywny - dzieci brały w nim czynny udział: badały Hipcia stetoskopem, pomagały mu wybrać artykuły higieniczne oraz tańczyły i śpiewały wraz z postaciami. Była to bardzo pouczająca bajka, która wskazała najmłodszym jak wyeliminować zarazki i bakterie z naszego życia. 
Dzień Ziemi w grupie Sowy
Dzieci z grupy „Sowy” uczestniczyły w piątek w zajęciach poświęconych obchodom światowego Dnia Ziemi. Przy tej okazji sprawdzaliśmy swoją wiedzę na temat ochrony przyrody. Odbyły się konkursy oraz quizy przyrodnicze i ekologiczne, które były zaplanowane w harmonogramie innowacji pedagogicznej „Tajemniczy Ogród w czterech porach roku”. Okazało się, że żadne zadanie nie było zbyt trudne dla małych ekologów. Dzieci udzielały odpowiedzi na pytania, m.in. dlaczego w lesie nie należy zrywać jarzębiny ani innych owoców z dziko rosnących drzew?, rozwiązywały zagadki o zwierzętach i układały hasło „Dzień Ziemi”. Sprawdzianem wiedzy były quizy przyrodnicze, pt: Wiosenne kwiaty, Jakie to zwierzę?, Drzewa i krzewy. Prawdziwy zachwyt wywołały kolorowe ilustracje przedstawiające piękno Ziemi. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wierszem „Co to jest przyroda” D. Gellner. Wszystkie dzieci zdobyły order przyjaciela przyrody, który ma przypominać, że o naszą planetę Ziemię musimy dbać codziennie, a nie tylko od święta.


Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona,
Wśród innych dalekich planet.
To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
Więc musi być bardzo zadbany.”


Dzień Ziemi
Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie co roku wiosną 22 kwietnia. To bardzo ważne wydarzenie proekologiczne, które skupia uwagę wszystkich – i małych i dużych, na ważnym temacie ekologii. 
Również w naszym przedszkolu dużą wagę przywiązuje się do promowania postaw ekologicznych, które mają uświadomić dzieciom, że należy dbać o środowisko naturalne. Dlatego 21 kwietnia, w przeddzień Światowego Dni Ziemi, w grupach: „Misie” oraz „Muchomorki” odbyły się zajęcia ekologiczne. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się w jaki sposób należy chronić środowisko. Dzieci poprzez zabawę utrwaliły znaczenie słowa ekologia oraz poznały zasady segregacji śmieci. Zajęciom towarzyszyły wspólne zabawy ruchowe oraz plastyczne. Następnie przedszkolaki złożyły uroczyście przysięgę ślubując, że będą dbać o naszą planetę 
i nie będą jej zanieczyszczać. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało order „Przyjaciela przyrody”. 


Audycja muzyczna

W środę 12 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu kolejny koncert muzyczny, który wprowadził wszystkich w świat muzyki bałkańskiej. Przedszkolaki miały okazję poznać kolejny instrument muzyczny-trąbkę. 
Zapoznały się z jej budową oraz brzmieniem. Następnie muzycy z Rosji i Serbii zaprezentowali dzieciom utwory muzyczne m.in.: „Ružica si bila”, „Uhvati ritam”, „Enderlezi”. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie zatańczyli przy popularnej melodii żydowskiej „Hava Nagila”. 


PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ ULUBIONY BOHATER KSIĄŻKI”


I.ORGANIZATOR: 
Gminne Przedszkole im. J.P. II - A. Andrzejczak

II.CELE KONKURSU:
1. Promowanie czytelnictwa wśród dzieci
2. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności

III. Konkurs adresowany jest do dzieci trzy i czteroletnich

IV. Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Na konkurs można zgłaszać indywidualne prace plastyczne wykonane samodzielnie przez dzieci, dowolną techniką w formacie A4 lub A3
2. Na odwrocie prac należy nanieść dane: imię, nazwisko i nazwę grupy
3. Prace składamy u nauczycielek grup do 30.04.2017 r.
4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15.05.2014 r. Oceny zgłoszonych prac dokona jury powołane przez organizatorów.
Prace zostaną wyeksponowane w korytarzu przedszkola, a laureatów na stronie internetowej przedszkola i w bibliotece. Ponadto każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy dyplom i słodycze, a zwycięzcy nagrodę rzeczową.


PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ILUSTRACJA DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

I.ORGANIZATOR: Gminne Przedszkole im. J.P. II- A. Andrzejczak

II.CELE KONKURSU:
1. Promowanie czytelnictwa wśród dzieci
2. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności

III. Konkurs adresowany jest do dzieci pięcio i sześcioletnich

IV. Warunki uczestnictwa w konkursie: 
1. Na konkurs można zgłaszać indywidualne prace plastyczne wykonane samodzielnie przez dzieci, dowolną techniką w formacie A4 lub A3
2. Na odwrocie prac należy nanieść dane: imię, nazwisko i nazwę grupy, tytuł książki
3. Prace składamy u nauczycielek grup do 30.04.2017 r.
4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15.05.2014 r. Oceny zgłoszonych prac dokona jury powołane przez organizatorów.
Prace zostaną wyeksponowane w korytarzu przedszkola, a laureatów na stronie internetowej przedszkola i w bibliotece. Ponadto każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy dyplom i słodycze a zwycięzcy nagrodę rzeczową.


Konkurs „Najfajniejsze przedszkole w powiecie łęczyckim”
Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole zdobyło I miejsce w konkursie na „Najfajniejsze przedszkole w powiecie łęczyckim”. Plebiscyt zorganizowała Spółka Polska Press sp. z o.o. (wydawca m.in. Dziennika Łódzkiego). Na nasze przedszkole oddano aż 2825 głosów. Drugie miejsce zajęło Gminne Przedszkole w Górze Św. Małgorzaty, a na trzecim miejscu uplasowało się Przedszkole nr 2 z Łęczycy. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w aktywny sposób zaangażowali się w głosowanie na nasze przedszkole. Bardzo nas cieszy fakt, iż nasza placówka została doceniona. Będziemy się starać, aby nie zawieść zaufania jakim nas obdarzono. 

Musical pt. „Dzwonnik z Katedry Notre Dame”
31 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wycieczce do Teatru Muzycznego Forte w Łodzi, aby obejrzeć musical pt. „Dzwonnik z Katedry Notre Dame”. Przedstawienie to piękna opowieść o sympatycznym Quasimodo, który ze względu na odmienny wygląd całe swoje życie spędza w wieży katedry Notre Dame. Jego opiekun, archidiakon Frollo zabrania Quasimodo kontaktów z ludźmi, chcąc w ten sposób uchronić go przed odrzuceniem. Bohater bardzo cierpi z powodu samotności, na szczęście dzięki radom kamiennego Gargulca, swojego jedynego przyjaciela, pokonuje lęk przed otoczeniem i po raz pierwszy zdobywa się na odwagę, by zejść z wieży. Spacerując, obserwuje ludzi na festynie, wszyscy są uśmiechnięci, tańczą i śpiewają. Niestety, zauważony przez tłum, zostaje wyśmiany i przepędzony. Pomaga mu wtedy Esmeralda, która jako jedyna sprzeciwia się takiemu traktowaniu drugiego człowieka. Od tej pory, życie bohatera zmienia się diametralnie, dzięki Esmeraldzie poznaje nowych przyjaciół i znajduje prawdziwy dom, na który tak długo czekał. Musical dostarczył dzieciom wiele pięknych doznań artystycznych a także przypomniał o ważnych w życiu zasadach takich jak szacunek i tolerancja dla każdego człowieka, zwłaszcza słabszego i potrzebującego.
XIV Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny 
28-29 marca 2017r. odbył się XIV Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny organizowany przez Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II, pod patronatem Pana Wójta Gminy Piątek. 
Pierwszego dnia wystąpiły:
Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku - „Przygoda małej żabki”,
Gminne Przedszkole z Góry Św. Małgorzaty,- „Krasnoludki w przedszkolu”, 
Oddział Przedszkolny z Czernikowa,- „Jaś i Małgosia”,
Oddział Przedszkolny ze Sług,- „Dary czterech wróżek”.
Drugiego dnia wystąpiły: 
Przedszkole Nr 4 z Łęczycy - „Legenda o Diable Borucie”, 
Przedszkole Nr 2 z Łęczycy- „Kraina lodu”,
Przedszkola Nr 1 z Łęczycy,- „Przygoda na biwaku”,
Miejskie Przedszkole Nr 143 z Łodzi, - „Zamieszanie z miesiącami” ,
Miejskie Przedszkole Nr 149 z Łodzi, -„Legenda o Smoku Wawelskim”. 
Mali aktorzy wspaniale odegrali swoje role, wszystkie przedstawienia nagradzane były owacjami młodej publiczności, która z zainteresowaniem śledziła występy swoich koleżanek i kolegów. Czas spędzony razem upłynął nam w bardzo miłej atmosferze. Za udział w Festiwalu każde przedszkole otrzymało statuetkę oraz pamiątkowy dyplom. 
Po występach wszystkich gości zaprosiliśmy na poczęstunek przygotowane przez rodziców. Na zakończenie, dzieci 
z naszego przedszkola wręczyły podziękowania Panu Wójtowi Gminy Piątek oraz Panu Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury za wspieranie i pomoc w organizacji naszego Festiwalu. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach oraz przyczynili się do uświetnienia Festiwalu. Zapraszamy na kolejny, już za rok. 
 

 

 

Teatrzyk pt. „Rubinowy książę”
27 marca gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru Krak-Art z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom bajkę pt. „Rubinowy książę”. Jest to piękna adaptacja jednej z mniej znanych baśni Wschodu. Córka szacha - Fatima w niezwykły sposób zostaje żoną Rubinowego Księcia. Jednak przez swoje natarczywe wścibstwo traci ukochanego. Dzięki prawdziwemu uczuciu odzyskuje męża. Musi jednak obiecać Królowi Wód - ojcu Księcia, że nigdy więcej nie będzie o nic niepotrzebnie wypytywać. Baśń uczy, że nadmierna ciekawość może czasem zgubić człowieka. Spektakl przeplatany był orientalną muzyką, która przybliżyła egzotykę wschodu. Barwne, piękne kostiumy i scenografia w pełni oddały baśniową atmosferę. Wesoło przedstawione wątki zapewniły dobrą zabawę. Dzieci miały możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia. 
Dzień Wody
22 marca dzieci z grup Sowy i Słoneczka obchodziły Światowy Dzień Wody. Zajęcia zostały zaplanowane 
i zrealizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Tajemniczy Ogród w czterech porach roku”. 
W tym dniu wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat jednego z czterech żywiołów - wody. Dowiedziały się m.in. w jakiej postaci woda występuje na Ziemi, poznały zjawisko krążenia wody 
w przyrodzie, jakie są zasoby wody pitnej i co możemy zrobić, aby ją oszczędzać. Wszyscy w tym dniu uświadomili sobie znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Poznaliśmy dobrą i złą stronę tego żywiołu. 
Obok zabaw muzycznych, umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów) dzieci brały także udział w zabawach badawczych. Prowadzone obserwacje i doświadczenia cieszyły się największym zainteresowaniem ze strony małych badaczy. Eksperymentowanie z wodą pozwoliło udzielić odpowiedzi na niektóre pytania, np.: jaka jest woda? 
Co może w niej pływać, a co nie? Co się rozpuszcza w wodzie? Nauczycielki dla najbardziej zainteresowanych przygotowały książeczki i albumy związane z tematem. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały kartonową niebieską kropelkę z napisem woda = życie, która zobowiązuje do odpowiedzialności za każdą kroplę wody.
Maluszki zakładają zielony ogródek 
Kącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym w przedszkolu. Dzięki stałym zmianom w wystroju kącika, dzieci poznają pory roku, potrafią je wyróżnić i scharakteryzować. W przeddzień pierwszego dnia wiosny, grupa maluszków postanowiła założyć własny zielony ogródek. Dzieci przyniosły z domu wszystko co potrzebne: ziemię, nasiona oraz sadzonki warzyw i kwiatów. Przed przystąpieniem do pracy dowiedziały się, co jest potrzebne roślinom do wzrostu, a następnie w małych grupach zasadziły warzywa i kwiaty oraz posiały nasionka. Po skończonej pracy, doniczki z sadzonkami i nasionkami umieszczone zostały w słonecznym miejscu, a dzieci obiecały, że będą pamiętać o ich podlewaniu. Teraz tylko pozostaje czekać, aż ogródek się zazieleni. 
Wyjazd do kina na film „Ozzy”
15 marca przedszkolaki z grupy „Muchomorki”, „Jeżyki” i kilkoro dzieci z grupy „Słoneczka” pod opieką swoich wychowawców i rodziców wybrały się do Kina Górnik w Łęczycy na wspaniały film animowany dla dzieci pt. „Ozzy”. Sam wyjazd budził wiele emocji, bowiem dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z filmem na tak dużym ekranie. Ozzy to opowieść o sympatycznym piesku rasy beagle, ukochanym pieszczochu całej rodziny. Kiedy jego właściciele: Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel, to tak naprawdę, prawdziwa szkoła przetrwania. Ozzy natychmiast wpada na plan wielkiej ucieczki i od tego momentu zacznie się wielka, zwariowana przygoda. Z pomocą szybkich i futrzastych - Fronleya, Chestera i Doca, zrozumie na czym polega prawdziwa odwaga i moc przyjaźni. Film „Ozzy” to wciągająca opowieść o pokonywaniu swoich wewnętrznych barier. O tym, że w każdym z nas drzemie superbohater, tylko trzeba w niego uwierzyć i że przy pomocy przyjaciół można pokonać wszystkie trudności. Morał filmu jest prosty - Nigdy się nie poddawaj. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie jeszcze raz odwiedzimy kino „Górnik” w Łęczycy. 


Poznajemy kosmos

Kosmos wydaje się być czymś odległym i tajemniczym. Aby zgłębić tajemnice przestrzeni kosmicznej, w grupie VI „Jagódki” realizowany był projekt pt. „Poznajemy Kosmos”. W trakcie różnorodnych zabaw rozwijających twórczość słowną, plastyczną, muzyczną oraz poprzez zabawy badawcze i relaksacyjne dzieci wzbogacały i poszerzały wiadomości o otaczającym wszechświecie. Podsumowaniem projektu było zorganizowanie spotkania pt. „Lekcje z Kosmosu” dla innych grup przedszkolnych. Dzięki temu młodsze przedszkolaki dowiedziały się co to jest układ słoneczny, wzbogaciły wiedzę o planetach, gwiazdach, satelicie Ziemi- księżycu. Podziwiały również wykonane rakiety, roboty oraz zielone ufoludki. Na zakończenie projektu każdy przedszkolak z grupy „Jagódki” zdobył odznakę „Zdobywcy Kosmosu”. 


Audycja muzyczna

Nasze przedszkolaki wzięły udział w kolejnej, comiesięcznej audycji muzycznej. Tym razem muzycy zapoznali młodych słuchaczy z kulturą, tańcem oraz muzyką meksykańską, którą wykonują zespoły „mariachi”. Dzieci mogły podziwiać piękne, kolorowe stroje a przede wszystkim ogromne, bogato zdobione kapelusze. Każdy muzyk „mariachi” nosi sombrero w innym kolorze w zależności od tego, na jakim instrumencie gra. Podczas koncertu dzieci miały również okazję poznać dwa instrumenty- gitarę oraz vihuelę, a także obejrzeć różne tańce meksykańskie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wysłuchały utworów pt.: „Cancion del Mariachi”, „La Cucaracha”, „La Bamba”, które porwały wszystkich do tańca i wesołej, beztroskiej zabawy.


Dzień kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, w którym swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym dniu w sposób szczególny podkreślane jest znaczenie oraz wartość każdej kobiety w życiu codziennym. Także w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć chwil na wspólne świętowanie. W każdej grupie chłopcy złożyli dziewczynkom oraz swoim paniom życzenia, nie obyło się bez drobnych upominków oraz kwiatów. 
Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy byli wyjątkowo mili i uczynni. Jeszcze raz wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, a rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości."Od Trzech Króli, po ostatki, 
wszędzie bale i prywatki. 
Piękne stroje, dziwne maski, 
śpiew, tańce i oklaski. 
Od dziadunia aż po malca, 
każdy chce zatańczyć walca,
Wszyscy bawią się wspaniale,
jak co roku w karnawale”
Bal karnawałowy
Wtorek 28 luty, to dzień, na który z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci. W tym dniu zgodnie z ostatkową tradycją w naszym Przedszkolu odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy. Dzieci przebrane w stroje wymyślone przez siebie lub rodziców pląsały wesoło. Podziwialiśmy barwne motyle, biedronki, wróżki, Spider-Many, śliczne czarownice, kolorowe księżniczki Zosie, Aurory oraz inne bajkowe postaci. Do małych przebierańców dołączyły również panie wychowawczynie w osobach cyganek, wróżek, księżniczek oraz eleganckiej damy dworu, w którą w tym szczególnym dniu zamieniła się Pani Dyrektor. Przedszkolna jadalnia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w jednej chwili zamieniła się we wspaniałą salę balową a o dobrą zabawę przy rytmicznej muzyce zadbał tata Kacpra i Franka - p. Michał Grzelak. Gdy małych biesiadników dopadło zmęczenie tanecznym krokiem udali się na słodki poczęstunek, aby nabrać sił do dalszej zabawy. Huczna zabawa trwała aż do obiadu. Było bardzo wesoło, radośnie i kolorowo. Szkoda, że na kolejny bal karnawałowy trzeba czekać cały rok.

Zajęcia otwarte w „Muchomorkach”
16 lutego w grupie „Muchomorki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków rodzice licznie przybyli do naszego przedszkola. Dzieci podczas zajęć doskonaliły orientację przestrzenną, różnicowały lewą i prawą stronę, przeliczały, klasyfikowały, rozpoznawały znane cyfry oraz układały rozpoczęty rytm z figur geometrycznych. Wszystkie bardzo aktywnie uczestniczyły w zadaniach a przede wszystkim wspaniale liczyły. 
Są to funkcje niezbędne do osiąganie sukcesów w przyszłej nauce szkolnej. W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas pracy, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. 
Serdecznie dziękujemy rodzicom za liczny udział w zajęciach otwartych, za poświęcenie swojego czasu.

Teatrzyk pt. „Przyjaciele”
13 lutego w naszym przedszkolu odbyło się kolejne przedstawienie teatralne, które zaprezentowali  aktorzy Teatru Duet z Krakowa. Akcja toczyła się w schronisku dla zwierząt, gdzie zwierzaki z utęsknieniem oczekiwały, aż ktoś wreszcie zabierze je ze sobą do domu. Spektakl zawierał wiele wątków wychowawczych, m.in. pozwolił uświadomić znaczenie przyjaźni w życiu. Umożliwił zrozumienie odpowiedzialności za drugą istotę oraz akceptowanie jej różnic. Była to bajka interaktywna, w której aktorzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy.

Audycja muzyczna
„Musical-ekspresja i czar” to tytuł kolejnej audycji muzycznej, która odbyła się 8 lutego w naszym przedszkolu. Dzieci miały okazję zobaczyć i posłuchać czym różnią się od siebie popularne tańce towarzyskie: fokstrot, walc angielski, walc wiedeński, tango, quickstep. Następnie para tancerzy uczyła kilku podstawowych kroków tanecznych, które wspólnie zatańczono na koniec audycji. 
Była to znakomita lekcja tańca przed zbliżającym się w przedszkolu balem karnawałowym.

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Łodzi
1 lutego dzięki zaproszeniu Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku- p. Dariusza Struszczaka, nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z przedszkola nr 143 z Łodzi. Mali aktorzy zaprezentowali swoje role znakomicie, a za występ otrzymali gromkie brawa. Już teraz zaprosiliśmy naszych kolegów z Łodzi na zbliżający się Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny.

Góra grosza w naszym przedszkolu
Nasze przedszkole podobnie jak w latach ubiegłych wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” zorganizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem akcji „Góra Grosza” było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka. Przedszkolaki wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety do puszek zgromadzonych w salach. Po zakończonej akcji zebrane „grosiki” zostały posegregowane według nominałów i bardzo dokładnie policzone. Poniżej przedstawiamy wyniki każdej grupy: 
grupa „Jeżyki:- 48,33 zł
grupa „Misie”- 89,08 zł
grupa „Muchomorki”- 33,95 zł
grupa „Sowy”- 28,30 zł
grupa „Słoneczka”- 67,71 zł
grupa „Czarne Jagódki”- 74,40 zł
Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 341,77 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, którzy wzięli udział w akcji. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci. Dziękujemy!!!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
To już kolejny rok, kiedy to nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka WOŚP. 
W tym roku zebrane pieniądze przekazane będą na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Przedszkolaki z czterech grup: „Muchomorki”, „Sowy”, „Słoneczka”, „Czarne Jagódki”, pod opieką swoich pań zaprezentowały przybyłej publiczności swoje umiejętności taneczne i wokalne. Za swoje występy otrzymały gromkie brawa. A na przedszkolnym stoisku każdy mógł skosztować pysznych ciast i ciasteczek przygotowanych przez naszych niezastąpionych rodziców. 
W tym roku do przedszkolnej puszki udało się zebrać aż 834 zł. 
Dziękujemy wszystkim dzieciom, ich rodzicom, pracownikom przedszkola za włączenie się w akcję WOŚP. Dzięki takim akcjom uświadamiamy najmłodszym, że okazywanie pomocy innym jest niezwykle istotne, gdyż niewielkie rzeczy mogą dla kogoś znaczyć bardzo wiele. 
Audycja muzyczna
4 stycznia, w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna, której tematem tym razem był balet. Dzieci miały okazję poznać fragmenty jednego z najbardziej znanych baletów na świecie „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Tancerze bardzo interesująco i obrazowo przedstawili historię Klary i zaklętego w mechaniczną zabawkę księcia. Zaprezentowali różne tańce, m.in.: taniec hiszpański, taniec chiński, walc kwiatów, a także taniec porcelanowych lalek. Dzieci z zachwytem obserwowały popisy tancerzy, mogły również spróbować swoich sił ucząc się podstawowych kroków baletowych.
„Choinki, choineczki…”
Choinka jest nieodłącznym elementem bożonarodzeniowej tradycji, dlatego w grudniu przedszkolaki z grup: Jeżyki, Muchomorki, Sowy, Słoneczka i Jagódki wzięły udział w konkursie plastycznym „Choinki, choineczki”. Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 1 w Łęczycy. Dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami bardzo zaangażowali się w tworzenie bożonarodzeniowego drzewka. Każda choinka była niepowtarzalna i oczywiście bardzo piękna. Wszystkich zaskoczyła oryginalność wykonania i zastosowania materiałów do dekoracji np.: piórka, makaron, wstążki, bibuła, tkanina, plastikowe łyżki, orzechy a nawet waciki kosmetyczne. W każdej pracy widać było wkład zarówno małych, jak i dużych rąk. Mimo, że jury mogło wybrać w wewnętrznych eliminacjach tylko osiem choinek, to po burzliwych obradach postanowiono nagrodzić wszystkie prace - w holu przedszkola można podziwiać wszystkie te niesamowite dzieła. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za ogromne zaangażowanie i udział w konkursie.
Niechaj Święta te wspaniałe 
będą jakby całe z bajek,
niech choinka pięknie pachnie 
i niech radość nam nie gaśnie

Jasełka
21 grudnia w naszym przedszkolu nastał wyjątkowy czas Wigilii na którą, czekały wszystkie przedszkolaki. W gronie rodziców, zaproszonych gości i pracowników przedszkola, dzieci z grupy „Słoneczka” i „Jagódki” zaprezentowały Bożonarodzeniowe ”Jasełka”. Recytowane wiersze przeplatane były układami tanecznymi: „Gwiazdek”, „Pasterzy”, „Diabełków” i „Dzieci”. Na zakończenie dzieci zaśpiewały kolędę „ Przybieżeli do Betlejem” co wprawiło wszystkich gości w wyjątkowy świąteczny nastrój. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Przedszkola Joannie Przybylak za piękne życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne. Dziękujemy za przybycie gościom, Księdzu dziekanowi Stanisławowi Poniatowskiemu, Panu Wójtowi Gminy Piątek Krzysztofowi Lisieckiemu, Pani Urszuli Kacperskiej Przewodniczącej Rady Gminy, Pani Dyrektor Banku Spółdzielczego w Piątku Dorocie Szczerbiak, Pani Kierownik Gminnej Biblioteki Ewie Dąbrowskiej, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piątku Krystynie Grabowskiej, oraz Szkoły Podstawowej w Czernikowie Pani Agnieszce Bartczak, Pani Dyrektor Gimnazjum Wiesławie Michalak, Pani Przewodniczącej Rady Rodziców Sylwii Pawłowskiej wraz z Zarządem oraz wszystkim obecnym Rodzicom. 


Finał Szlachetnej Paczki 

„Szlachetna Paczka” to akcja, która ma na celu pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Nie pozostając obojętni wobec tak szczytnego celu, każda grupa przedszkolna z pomocą rodziców i nauczycieli z ochotą włączyła się w zbiórkę artykułów żywnościowych, chemicznych, kosmetycznych i zabawek. W dniach 10 - 11.12.2016 r. podczas Finału Szlachetnej Paczki „Nasza Wspólna Paczka Przedszkolna” trafiła do dwóch rodzina z naszej gminy. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca. Dziękujemy p. Angelice Jabłońskiej za koordynowanie akcji „Szlachetna Paczka” na terenie Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku i przekazanie „Naszej Paczki” potrzebującym rodzinom. 
"Ojej!! cóż za zapach
cynamon, goździki,
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki" 


Pieczemy świąteczne ciasteczka
W ramach przygotowań do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w dwóch grupach „Misie” oraz „Sowy” odbyło się pieczenie pierniczków. Przedszkolaki zapoznały się ze składnikami, sposobem wykonania ciasta, potrzebnymi przyborami kuchennymi oraz przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe z zapałem zabrały się do pracy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wałkowały i wykrawały ciasteczka przy pomocy różnych foremek. Efektem wspólnej pracy były pełne blaszki pierników, które kolejno wkładane były do piekarnika w przedszkolnej kuchni. Po ostygnięciu dzieci dekorowały swoje słodkie wytwory kolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Pierniczkami dzieci poczęstowały personel przedszkola oraz swoich rodziców. Wspólne pieczenie ciasteczek wprawiło wszystkich w radosny, świąteczny nastrój. Grupa „Sowy” bardzo dziękuje p. Monice Jagodzińskiej za pomoc podczas wypieku ciasteczek.
Audycja muzyczna
„Gospelowe śpiewanie” to tytuł kolejnej audycji muzycznej, która miała miejsce w naszym przedszkolu 7 grudnia. Przedszkolaki poznały historię powstania muzyki gospel, wysłuchały piosenek śpiewanych w języku polskim i angielskim. Dzieci rozwiązywały również zagadki o tematyce świątecznej. Na zakończenie spotkania wokalistka zaśpiewała utwór pt. „Ding dong”, który przeniósł wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. 

„Z dalekiej północy, z zimowej krainy
przyjechałem dzisiaj do Was w odwiedziny.
Że tu grzeczne dzieci, mówiły mi panie,
więc każdy ode mnie dziś cukierka dostanie”.


Mikołaj w przedszkolu
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja niespodzianki- piosenki, wiersze, prezenty samodzielnie przez siebie wykonane: serduszka, kwiatki, portrety Mikołaja, a nawet świecznik na bożonarodzeniową świeczkę. Mikołaj był bardzo zadowolony z tak uroczystego powitania. Następnie wręczył wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty. Radości nie było końca. Na zakończenie każde dziecko miało możliwość wykonania z Mikołajem pamiątkowej fotografii. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały przecież inne dzieci. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok. 
Do widzenia Mikołaju!

Wycieczka do kina
2 grudnia przedszkolaki z grupy „Słoneczka” i ‘Sowy” pod opieką swoich pań i rodziców wybrały się do kina Górnik w Łęczycy na projekcję filmu „Vaiana”. Wyjazd budził wiele emocji, gdyż dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z filmem na tak dużym ekranie . „Vaiana” to opowieść o przygodach dziewczynki, która chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś bohatera Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im wielu karkołomnych przygód. Akcja filmu trzymała w napięciu do końca seansu. Na szczęście, jak to w bajkach bywa, wszystko zakończyło się Happy Endem, co bardzo ucieszyło wszystkich przedszkolaków. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Na pewno znajdziemy okazję aby jeszcze odwiedzić kino Górnik w Łęczycy. Serdecznie dziękujemy za pomoc w opiece nad dziećmi paniom Jadwidze Sybilskiej, Anecie Skopiak i Monice Podsiadło.
SZLACHETNA PACZKA 
to projekt, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. To wizja, w której podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione. Szlachetna Paczka łączy wszystkich, w szczególny sposób bliskie są nam zwłaszcza dzieci pochodzące z niezamożnych rodzin. Kochani Rodzice, w tym szczególnym czasie przedświątecznym serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję pomocy najmłodszym. W naszym przedszkolu w każdej grupie wychowawczynie zaoferowały pomoc w zbieraniu darów, które zostaną przekazane potrzebującym dzieciom z naszej gminy. Mile widziane trwałe produkty takie jak: artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki , kosmetyki i słodycze. Akcja trwać będzie do 09.12.2016r. Serdecznie dziękujemy wszystkim gotowym do niesienia bezpośredniej i konkretnej pomocy i realizacji tak szczytnego celu. 
Święto Pluszowego Misia
W dniach 22 – 25 listopada w naszym Przedszkolu świętowaliśmy urodziny misia. Nasze uroczystości powiązane były ze Światowym Dniem Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada.
Były to dni pełne wrażeń. W pierwszym dniu odwiedziła nas p. Barbara Garus – regionalna poetka, która pięknie czytała dzieciom utwory o misiach. W drugim dniu gośćmi specjalnymi były panie: Ewa Dąbrowska – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku oraz p. Jolanta Olczak – przedstawicielka Dyskusyjnego Klubu Książki. Panie czytały wybraną przez siebie literaturę dziecięcą, jednocześnie zachęcając dzieci do czytania oraz częstego odwiedzania biblioteki. Podczas codziennych spotkań przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia, dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, poznały różne misie , zarówno te znane , jak i te mniej znane. Na ostatni dzień 25 listopada, dzień urodzin pluszowego ulubieńca, przedszkolaki przygotowały dla misia drobne upominki, które uroczyście mu wręczyły. Nasz dostojny jubilat obdarował dzieci pamiątkowymi medalami ze swoim portretem. Na zakończenie hucznego świętowania "zdmuchnięto" urodzinową świeczkę a wszyscy skosztowali "lubisiowego" tortu. Po skonsumowaniu słodkości odbyły się tańce i wygibasy w wykonaniu przedszkolaków wraz ze swoimi misiami. Kochany Misiu, za rok z przyjemnością przyjdziemy na Twoje urodziny. Do zobaczenia.
Zajęcia otwarte w „Jagódkach”
W listopadzie w grupie VI „Jagódki” przeprowadzone zostały zajęcia otwarte dla rodziców. Ich głównym celem było utrwalenie poznanych wiadomości o jednej z pór roku-jesieni i zaprezentowanie ich przed rodzicami. Podczas zajęć wykorzystano różnorodne aktywności dziecka, m.in. językową, matematyczną, przyrodniczą oraz ruchową. Dzieci rozpoznawały liście, rozwiązywały zagadki, dzieliły wyrazy na sylaby, utrwalały poznane litery. Po wysłuchaniu wiersza M. Kownackiej pt. „Spiżarnia” rozmawiały na temat zapasów przygotowywanych na zimę, następnie przeliczały zgromadzone produkty i określały ich położenie. Organizowane zajęcia otwarte dają Rodzicom możliwość obserwacji swojego dziecka podczas zajęć, a także pozwalają w bezpośredni sposób poznać wykorzystywane w przedszkolu metody i formy pracy. Zajęcia otwarte w „Jagódkach”
W listopadzie w grupie VI „Jagódki” przeprowadzone zostały zajęcia otwarte dla rodziców. Ich głównym celem było utrwalenie poznanych wiadomości o jednej z pór roku-jesieni i zaprezentowanie ich przed rodzicami. Podczas zajęć wykorzystano różnorodne aktywności dziecka, m.in. językową, matematyczną, przyrodniczą oraz ruchową. Dzieci rozpoznawały liście, rozwiązywały zagadki, dzieliły wyrazy na sylaby, utrwalały poznane litery. Po wysłuchaniu wiersza M. Kownackiej pt. „Spiżarnia” rozmawiały na temat zapasów przygotowywanych na zimę, następnie przeliczały zgromadzone produkty i określały ich położenie. Organizowane zajęcia otwarte dają Rodzicom możliwość obserwacji swojego dziecka podczas zajęć, a także pozwalają w bezpośredni sposób poznać wykorzystywane w przedszkolu metody i formy pracy. 
Teatrzyk pt. „Zaczarowany młynek”
24 listopada nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru KRAK-ART z Krakowa, którzy zaprezentowali teatrzyk pt. „Zaczarowany Młynek – dlaczego woda w Bałtyku jest słona?”. Spektakl opowiadał o biednym rybaku Rochu, któremu wróżka podarowała młynek o magicznej mocy spełniania życzeń. Biedak Roch miał bogatego i chciwego brata- kupca, który pewnego razu, podstępem odebrał mu młynek. Zakończyło się to dla niego tragicznie, ponieważ wysypująca się z młynka sól zatopiła statek bogatego i zachłannego kupca. Ta historia uczy, że w życiu warto być dobrym i dzielić się z innymi nawet wtedy, gdy niewiele się posiada. Uczciwa i ciężka praca zawsze jest wynagradzana, a chytrość, skąpstwo i lenistwo zazwyczaj gubi. Aktorzy przenieśli nas w świat legend dzięki barwnym i pięknym strojom, scenografią i oryginalną muzyką.
Miłosz finalistą ogólnopolskiego konkursu plastycznego ogłoszonego przez Senat
Miło nam poinformować, że praca plastyczna 6- letniego Miłosza Filipińskiego z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku zakwalifikowana została do finału ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Obrazki z Sienkiewicza”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci wspólnie z senacką Komisją Kultury i Środków Przekazu z okazji Roku Henryka Sienkiewicza. Konkurs adresowany był zarówno do przedszkolaków jak i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także do podopiecznych placówek opiekuńczych z całej Polski. W jego przeprowadzenie zaangażowało się 13 senatorów i 3 posłów, na który łącznie nadesłano około 1300 prac. Finał zorganizowany został w dniu 21 listopada 2016 r. w Warszawie w Sali Kolumnowej Sejmu. Na finałową uroczystość został zaproszony Miłosz oraz Dyrektor Przedszkola Joanna Przybylak. Nagrody przyznano w 3 kategoriach: prace literackie, prace plastyczne i filmy. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Następnie, w towarzystwie pań i panów senatorów, zaangażowanych w przeprowadzenie konkursu w swoich okręgach, laureaci zwiedzali Sejm oraz Senat. Wzięli udział w symulacji głosowania na sali posiedzeń Senatu, oraz uczestniczyli w dyskusji z senatorami. Udział Miłosza, najmłodszego i odważnego uczestnika dyskusji spotkał się z miłym przyjęciem. Grupie finalistów z Łęczycy, Łowicza, Poddębic i Piątku towarzyszył Senator Ziemi Łęczyckiej, Przemysław Błaszczyk. 
„Ja przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty
Będę słuchał swoje panie i zjadał całe śniadanie
Będę grzecznie się bawił i pilnie uczył
Żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił"


Pasowanie na przedszkolaka
17 listopada w grupie „Misie” odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to pierwszy ważny występ „Maluszków”, które z wielkim zaangażowanie zaprezentowały zdobyte w przedszkolu umiejętności: recytowały wierszyki, tańczyły, śpiewały piosenki. Najważniejszą częścią uroczystości była chwila wstąpienia trzylatków do społeczności przedszkolnej. Dzieci złożyły „przedszkolne ślubowanie”. Pani Dyrektor za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Uwieńczeniem ceremonii było otrzymanie dyplomu oraz słodkiego upominku. Po emocjach związanych z pasowaniem odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, który był też okazją do bliższego wzajemnego poznania się, do tworzenia nowej społeczności przedszkolnej. Dla naszych „Maluszków” był to wyjątkowy dzień. Wszystkim nowym przedszkolakom gratulujemy przyjęcia do społeczności Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku, życzymy wielu sukcesów i miłych chwil spędzonych w przedszkolu. 
Audycja muzyczna
9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna pt. „Mazurowym krokiem do wolności”. Para tancerzy – w oryginalnych, barwnych strojach ludowych - zaprezentowała kujawiaka, poloneza, mazura, oberka, krakowiaka oraz oberka. Dzieci z podziwem patrzyły na energiczne tańce i słuchały żywiołowej muzyki ludowej, przeplatanej opowieściami o dawnym życiu na wsi. Na koniec, dzieci oraz nauczycielki wspólnie z tancerzami zatańczyli w rytm pięknej muzyki ludowej. Koncert był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o kulturze polskiej i jej bogactwie. 
Każdy „Misiek” wie - urządzeniami elektrycznymi nie bawimy się!!!
Pod tym hasłem przedszkolaki z gr. „Misie” szukały w przedszkolu urządzeń elektrycznych ułatwiających ludziom pracę. Swoją wędrówkę rozpoczęły od kuchni - „serca” przedszkola. Z zaciekawieniem obejrzały sprzęt i akcesoria kuchenne, który są niezbędne przy przygotowywaniu dla dzieci pysznych posiłków. Panie kucharki przypomniały także zasady bezpiecznego korzystania z kuchennych urządzeń. Dzięki temu maluchy będą pamiętać, że z urządzeń elektrycznych można korzystać tylko pod opieką dorosłych. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały Paniom kucharkom za wizytę w kuchni oraz wręczyły laurkę.
Spotkanie ze zwierzętami
4 listopada nasze przedszkole odwiedzili pracownicy ogrodu zoologicznego Zoo Safari z Borysewa wraz ze swoimi podopiecznymi: żółwiem, jaszczurką oraz wężem. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek związanych z wyglądem i życiem zwierząt w ich naturalnym środowisku. Jednak największą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bardzo bliska, a dla chętnych nawet pogłaskania lub wzięcia niektórych w ręce. Okazało się, że są to bardzo miłe i przyjazne stworzenia. Całe spotkanie było niezwykłą lekcją przyrody i okazją do rozmowy o ochronie zwierząt. 
A choć ich życia płomień zgasł,
To myśli o nich
Są przecież w nas...
 
Odwiedzamy miejsca pamięci narodowej
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień, ale są też pełne zadumy i smutku. Takie jest właśnie nadchodzące Święto Zmarłych, kiedy to przychodzimy na cmentarz, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać Dzieci z naszego przedszkola pomyślały o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny. 27 października wybrały się pod pomnik „Krzyż”, miejsca, w którym w czasie wojny zamordowanych zostało 44 mieszkańców Piątku i uchodźców z okolic Poznania. Pod pomnikiem rozstrzelanych Polaków dzieci z pomocą pań zapaliły znicze, po czym chwilą ciszy uczciły pamięć poległych. Była to ciekawa lekcja historii i świadectwo patriotyzmu. 
Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom”
Realizując jedno z zadań rocznego planu pracy przedszkola pt. „Razem z ksiażką wchodzę w świat”, na zaproszenie p. Anny Andrzejczak-wychowawcy grupy „Jagódki”, nasze przedszkole odwiedziła p. Elżbieta Szymczak z „Klubu Miłośników Książki” z Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku. Zaprezentowała dzieciom książkę pt. „Gdzie jest Nemo”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały przygód małej rybki. Głównym założeniem akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, którą realizujemy w naszym przedszkolu, jest propagowanie czytania wśród dzieci. Nie od dziś bowiem wiadomo, że czytanie dzieciom bajek rozbudza ich wyobraźnię, poprawia koncentrację, uczy myślenia, a przede wszystkim kształtuje nawyk sięgania po książki. 
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców do wspólnego czytania w naszym przedszkolu. 
Głośne czytanie w Szkole Podstawowej
24 października dzieci z grupy: „Słoneczka” oraz „Jagódki” wzięły udział w wyjątkowej lekcji bibliotecznej „Głośne czytanie w Środku Polski”. Spotkanie zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku. Dzieci miały możliwość wysłuchania wierszy autorstwa pani Barbary Garus-lokalnej artystki, czytanych przez zaproszonych gości, m.in. samą autorkę oraz Dyrektor naszego przedszkola - panią Joannę Przybylak. Dla naszych przedszkolaków było to bardzo interesujące spotkanie. 

Spotkanie z poetką
W piątek 21 października w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie z niezwykłym gościem – pisarką, panią Moniką Sawicką. Pisarka zaprezentowała przedszkolakom ze starszych grup swoją autorską książkę „O Kajtku Szczęściarzu”. Pani Monika przybliżyła dzieciom warsztat pracy pisarza, opowiadała o sztuce pisania książek oraz o perypetiach związanych z powstawaniem historii zawartych w utworze. Okazało się, że piesek, o którym opowiada książka istnieje naprawdę i mieszka od dziesięciu miesięcy z pisarką i jej córką. Spotkanie było też doskonałą okazją zwrócenia uwagi, jak należy opiekować się zwierzętami. Na zakończenie, na pamiątkę, przedszkolaki otrzymały książkę z dedykacją i autografem pisarki. Jeszcze raz dziękujemy pani Monice Sawickiej za odwiedziny u przedszkolaków oraz p. Ewie Dąbrowskiej- kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku za zorganizowanie spotkania. 

Spotkanie z policjantami
21 października gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy – Rewir Dzielnicowych w Piątku, starszego aspiranta pana Sebastiana Kieliszka –Kierownika Rewiru oraz aspiranta sztabowego pana Łukasza Bednarskiego. Tematem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w przedszkolu i w domu. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych ludzi, przypomnieli numery telefonów alarmowych. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy: mundur, czapka, lizak oraz kajdanki. Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych, każde dziecko otrzymało od policjantów opaskę odblaskową z poleceniem codziennego zakładania jej w drodze do i z przedszkola. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały panom policjantom za odwiedziny. Po tym ciekawym i pouczającym spotkaniu każde dziecko na pewno przekonało się, że policjant jest jego przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.
Międzyprzedszkolny konkurs wiedzy
20 października 2016 r. dzieci z grupy „ Słoneczka” jako przedstawiciele naszego przedszkola, wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie wiedzy pod hasłem: „Żeby Zdrowym Być, Trzeba Zdrowo Żyć” zorganizowanym przez Przedszkole nr 1 w Łęczycy. Zadaniem dzieci było wykazanie się wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Wszystkie przedszkolaki z zapałem i zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych dla nich zadaniach, takich jak: „prawda czy fałsz?”, układanie piramidy zdrowego przedszkolaka, „zdrowe czy niezdrowe?” oraz degustacji „zgadnij, jaki owoc jesz?”.Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Za udział w konkursie wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Po zakończeniu części konkursowej na dzieci czekał poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Paniom Marzenie Dysierowicz i Sylwii Pawłowskiej, za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na konkurs. 
Warsztaty artystyczno-techniczne
12 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty artystyczno-techniczne, prowadzone przez plastyków profesjonalnej firmy z Gdańska. Udział w nich wzięły trzy grupy: Słoneczka, Jagódki i Sowy. Dla każdego dziecka przygotowane zostało miejsce pracy, pojemnik z wodą i gipsem oraz formy do odlewów. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie odlewów form gipsowych, m.in. słonecznika, bożonarodzeniowej stajenki, świecznika. Zajęcia kończyły się pogadanką na temat materiału używanego w trakcie warsztatów, czyli gipsu. Swoje artystyczne wytwory dzieci będą mogły zabrać do domu, aby pomalować je farbami. Zajęcia w takiej formie sprawiły dzieciom dużo radości, a dodatkowo dały moc satysfakcji z efektów własnej pracy. 
Marchewka jest dobra na wszystko 
W grupie najmłodszej „Misie” w bieżącym roku szkolnym realizowany jest ogólnopolski program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, którego celem jest wprowadzanie dzieci w interesujący świat przyrody i uczenie ekologicznych zachowań. W październiku w ramach programu dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w czasie których poznały odżywcze właściwości marchewki. Podsumowaniem poznanych wiadomości było wspólne wykonanie soku z marchewki. Jednak zanim dzieci przystąpiły do pracy, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką , jego działaniem oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi przy pracy. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci samodzielnie, bez dodatku cukru i bez konserwantów. A do pysznego soku przedszkolaki mogły skosztować ciasta marchewkowego, który również wszystkim bardzo smakował. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy wszystkie przedszkolaki na pewno będą zdrowe i uśmiechnięte.
Owoce południowe i z naszych sadów
W drugim tygodniu października dzieci z grupy „Słoneczka” gromadziły w sali owoce. Wśród nich były owoce zarówno te pochodzące z naszych sadów jak i owoce egzotyczne. Było to okazją do utrwalania nazw owoców, zdobycia wiedzy na temat ich pochodzenia a także rozróżniania za pomocą zmysłów: węchu, dotyku i smaku. Niektóre przedszkolaki po raz pierwszy miały okazje zobaczyć np. owoc granatu, mango, czy awokado. Podsumowaniem tematu było wykonanie sałatki owocowej. Po uprzednim umyciu rąk oraz zapoznaniu z zasadami bezpiecznego posługiwania się plastikowym nożem dzieci przystąpiły do pracy. Chętnie obierały i kroiły owoce, co okazało się nie małym wyzwaniem. Przygotowana przez dzieci sałatka smakowała wyśmienicie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w zgromadzeniu owoców.
Jesienna cyferka
W październiku, realizując jedno z zadań rocznego planu pracy przedszkola pt. „Dziecko w świecie matematyki”, we wszystkich grupach powstały prace plastyczne pt. „Jesienna cyferka”. Każda grupa ozdobiła swoją cyfrę jesiennymi darami tj. różnymi nasionami, kolorowymi listkami, owocami jarzębiny lub innym materiałem przyrodniczym. Prace wykonywane były zespołowo, dlatego wymagały od dzieci umiejętności współdziałania ze sobą. Proponując tego rodzaju przedsięwzięcia rozbudzamy u dzieci ciekawość i kreatywne myślenie, rozwijamy i kształtujemy wyobraźnię plastyczną. Przedszkolaki mogą dostrzec piękno natury, jednocześnie utrwalić pojęcia matematyczne. Powstałe prace można podziwiać w holu przedszkola, na tablicach informacyjnych poszczególnych grup. 
Zdrowe witaminki w grupie „Sowy”
7 października był dniem pyszności w grupie „Sowy”. Cały tydzień dzieci dowiadywały się, jak ważne dla człowieka są owoce – nie tylko smaczne ale przede wszystkim zdrowe. Podsumowaniem tematyki było samodzielne wykonanie w grupach sałatki owocowej. Każdy przyniósł w tym dniu do przedszkola swoje ulubione owoce oraz fartuszek i deseczkę do krojenia. Od samego rana dzieci były bardzo podekscytowane. Na początku pracy wszyscy musieli się przygotować: umyć ręce i owoce, rozłożyć ceratki na stolikach i potrzebne przybory. Zadanie chociaż nie było łatwe sprawiło wszystkim mnóstwo radości. Niektórzy po raz pierwszy przygotowywali swoje własne danie. Być może dlatego sałatka smakowała tak wyśmienicie! Oprócz sałatki dzieci wykonywały także owocowe szaszłyki. W takich postaciach owoce znikały błyskawicznie, a niektórzy z wielkim apetytem prosili o dokładkę.
Gotowane czy surowe zawsze bardzo zdrowe
Jesień do doskonały czas na owocowe zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W sali u „Jagódek” pojawiły się kąciki pełne pachnących świeżych warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Wszystkim tym działaniom towarzyszyły piosenki oraz prace plastyczne, które pozwalały utrwalać nowe wiadomości. Ze zgromadzonych owoców i warzyw dzieci wykonały kukiełki. Wykazały się przy tym dużą inwencją twórczą, pomysłowością i oryginalnością. Przedszkolaki same przygotowały także zdrowe posiłki-wykonały pyszną sałatkę warzywną oraz koktajl owocowy. Podsumowaniem zdobytej wiedzy było zaprezentowanie grupom młodszym teatrzyku kukiełkowego pt. „Na straganie” oraz „Rzepka”. 
Audycja muzyczna
5 października odbyła się pierwsza w tym roku audycja muzyczna pt. „Muzyka bliska memu sercu” w wykonaniu artystów z łódzkiej grupy „Atelier”. Muzycy zaprezentowali dwa instrumenty- akordeon i skrzypce. Dzieci dowiedziały się z czego są zbudowane oraz wysłuchały ich brzmienia. 
Następnie artyści przy dźwiękach instrumentów przenieśli wszystkich w podróż przez różne regiony Polski. Przedszkolaki wysłuchały m.in. oberka, owczarza, melodię weselną z Opoczna, melodię góralską z Żywca. Na zakończenie wszyscy zatańczyli do znanej piosenki „Nie chcę Cię znać”. Spotkanie przyniosło dużo radości i w doskonałych humorach wszyscy wrócili do swych sal.

Wesołe warzywa
Dlaczego powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw i owoców, wiedzą nie tylko dorośli, ale także dzieci. Zapach świeżych, jesiennych warzyw sprawił, że dzieci z grupy „Muchomorki” postanowiły stworzyć z nich pyszne, kolorowe postaci. Praca odbywała się w trzech grupach, a każda przemieniała warzywa w różne cudeńka. Były „Ptaszki w gnieździ”, „Zwariowane jabłuszko”, „Marchewkowy strach na wróble” i inne. Przedszkolakom podczas pracy nie brakowało fantazji. Powstałe kukiełki zachwyciły wszystkich swoją pomysłowością i oryginalnością.

Wycieczka do Walewic
W piątek 30 września przedszkolaki z grup „Sowy” i „Słoneczka” odwiedziły kompleks pałacowo – parkowy w Walewicach. Wycieczka została zrealizowana w ramach Innowacji Pedagogicznej pt. „Tajemniczy Ogród w czterech porach roku”. Podczas spaceru po tamtejszym terenie przedszkolaki podziwiały piękno jesieni, która zachwyca różnorodnością barw. Niektórym dzieciom udało się nawet wypatrzyć wiewiórkę wśród gałęzi dębu. Słuchając opowiadań pani przewodnik dzieci poznały historię pałacu, podziwiały jego zabytkowe wnętrza i ich wyposażenie. Przy tej okazji dowiedziały się co oznacza bardzo trudne słowo – „kandelabr ”. Po obejrzeniu pałacu wszyscy udali się do stajni. Widok pięknych koni wzbudził wiele emocji. Na szczęście zwierzęta były bardzo przyjaźnie nastawione. Przedszkolaki mogły je z bliska oglądać a nawet pogłaskać. Pani przewodnik wyjaśniła dzieciom w jakim celu hoduje się konie w Walewicach, uczyła rozpoznawać podstawowe umaszczenie koni: kary, gniady i siwy. Wycieczkę zakończyło zbieranie kasztanów i liści w zabytkowym parku, które trafiły do kącików przyrody w naszych salach. Każdy wrócił do przedszkola w bardzo dobrym humorze. Opowiadając o wrażeniach z wycieczki będziemy zachęcać innych do odwiedzenia tego pięknego miejsca. 
„Każdy przedszkolak dobrze wie, 
że kiedy wrzesień kończy się, 
od najmłodszego aż po starszaka, 
wszyscy świętują Dzień Chłopaka”

Dzień chłopaka
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki zaśpiewały „sto lat”, wręczyły chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.
Przedstawienie teatralne "Brzydkie kaczątko"
W dniu 28 września 2016r. dzieci z grupy „Słoneczka” i „Jagódki” obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Brzydkie kaczątko”. Spektakl przygotowany przez Fundację - ależ Gustawie z Łodzi odbył się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku. Dzieci z zaciekawieniem i zaangażowaniem śledziły kolejne losy głównego bohatera, czekając z niecierpliwością na „happy end”. Kolorowa scenografia i kostiumy aktorów, oraz łatwo wpadająca w „ucho” muzyka, stworzyły przyjazny i ciepły klimat przedstawienia. Serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi Struszczakowi dyrektorowi Gok-u, za zaproszenie na przedstawienie, które dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i przybliżyło do świata kultury.
Projekt unijny „Szczęśliwe dzieci w Gminie Piątek ” realizowany również u nas

Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich 
pn.
„Szczęśliwe dzieci w Gminie Piątek”
Wartość projektu wynosi 293 212,55 zł, przy czym dofinansowanie ze środków unijnych to 244 766,51 zł.

Szczegółowy harmonogram udzielania wsparcia w projekcie
Projekt realizowany w okresie 1.09.2016 r. – 31.08.2017 r. obejmie 140 dzieci w wieku przedszkolnym zgodnie z art.14 pkt.1-3 Ustawy z 7.09.1991r.o systemie oświaty, które uczą się/zamieszkują w rozumieniu Kodeksu Cywilnego w gminie Piątek i 7 nauczycieli zatrudnionych w Gminnym Przedszkolu w Piątku, objętych doskonaleniem zawodowym. Do nowej grupy przedszkolnej przyjętych zostanie 30 dzieci z gminy Piątek. W zajęciach dodatkowych udział wezmą wszystkie dzieci uczęszczające do Gminnego Przedszkola w Piątku w roku szkolnym 2016/2017.

Cel główny Projektu to zwiększenie liczby miejsc w edukacji przedszkolnej o 30 nowych miejsc dla dzieci w wieku 3-4 lat i podniesienie kompetencji 140 dzieci, w tym 45 dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku na wczesnym etapie edukacji poprzez utworzenie nowych miejsc przedszkolnych oraz organizowanie zajęć dodatkowych niwelujących deficyty rozwojowe dzieci i rozwijanie kompetencji społeczno – emocjonalnej dzieci w okresie od 1.09.2016r.do 31.08.2017r., poprawę jakości edukacji w drodze doskonalenia zawodowego 7 nauczycieli i doposażenia nowej grupy przedszkolnej oraz rozszerzenie oferty przedszkola o zajęcia dodatkowe.

Do zakładanych rezultatów należą, m. in.:
1.  Liczba 30 dodatkowych miejsc wychowania przedszkolnego dofinansowanych w programie;
2.  Liczba 140 dzieci objętych w ramach programu dodatkowymi zajęciami zwiększającymi ich szanse edukacyjne w edukacji przedszkolnej;
3.  Liczba 7 nauczycieli objętych wsparciem w programie;
4.  Liczba 7 nauczycieli, którzy uzyskali kwalifikacje lub nabyli kompetencje po opuszczeniu programu;
5.  Liczba 1 doposażonej sali przedszkolnej;
6.  Liczba 1 doposażonego placu zabaw;
7.  Liczba przeprowadzonych godzin zajęć dodatkowych (indywidualna terapia pedagogiczna, zajęcia z psychologiem, arteterapia, gimnastyka korekcyjna, zajęcia rozwijające kompetencje społeczno – emocjonalne)

Realizowane zadania to:
1. Wygenerowanie i funkcjonowanie w Gminnym Przedszkolu w Piątku dodatkowych 30 miejsc przedszkolnych dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Piątek,
2. Realizacja zajęć dodatkowych dla dzieci z terapii pedagogicznej, zajęć z psychologiem, arteterapii, gimnastki korekcyjnej i zajęć rozwijających kompetencje społeczno – emocjonalne dla dzieci uczęszczających do Gminnego Przedszkola w Piątku,
3. Wyposażenie sali w meble, sprzęt TIK, pomoce dydaktyczne oraz doposażenie placu zabaw.
4. Zatrudnienie nauczyciela i pomocy nauczyciela
5. Realizacja szkoleń dla nauczycieli zatrudnionych w Gminnym Przedszkolu w Piątku.

PLAKAT

„Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę…”
W maluszkach wesoło płynie czas
Za nami pierwsze dni pobytu maluszków w przedszkolu. Dzieci poznały nowe otoczenie; swoje panie, kolegów i koleżanki, a poprzez zabawę uczą się nowych rzeczy. To co trudne już za nimi, a teraz tylko uśmiech i wspaniała zabawa. Dzięki sprzyjającej pogodzie w ostatnim czasie dużo czasu spędzały na placu zabaw, korzystały ze spacerów, gdzie uczyły się chodzić parami lub z „wężem”. Najtrudniejsze czynności samoobsługowe związane z jedzeniem, ubieraniem się, korzystaniem z toalety z wielkim zapałem starają się wykonywać samodzielnie. A zatem start w nowe życie przedszkolne nasze maluszki w zdecydowanej większości mają już za sobą. 
Lekcja historii już w przedszkolu
Przedszkolaki z grup „Sowy”, „Słoneczka” i „Jagódki” udały się pod pomnik Geometrycznego Środka Polski, gdzie miały możliwość obejrzenia plenerowej wystawy zdjęć pt. „Wrzesień 1939. Zachowaj w pamięci”. Wystawę przygotowało Towarzystwo Miłośników Piątku i Okolic. To od nas zależy co ocalimy i o czym będziemy pamiętać. My, zawsze będziemy pamiętać o bohaterach, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny i o zwykłych ludziach, ofiarach strasznej wojny. Dla naszych przedszkolaków była to cenna lekcja historii. 
Spacer do Tajemniczego Ogrodu
W piątek 16 września trzy grupy „Muchomorki”, „Sowy” i „Słoneczka” wybrały się na pierwszy powakacyjny spacer do Tajemniczego Ogrodu. Mimo długiego dystansu nikomu nie zabrakło sił, aby pobiegać w tym ulubionym przez przedszkolaków miejscu. Nie dało się ukryć zdziwienia na widok drzew i krzewów, które bardzo urosły i dumnie ozdabiają ogród. Po przybyciu na miejsce przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania, które obowiązują na terenie ogrodu. Odkrywały oznaki jesieni na podstawie wyglądu drzew liściastych, dowiedziały się jak rozpoznać świerk od sosny i co to jest żywica. Kolejny spacer do Tajemniczego Ogrodu już niebawem…
Rozpoczęcie roku przedszkolnego 2016/2017
1 września rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny. Powitaliśmy w przedszkolu nowe koleżanki i kolegów. Są jeszcze zagubieni, ale pomożemy im się zaaklimatyzować. Jesteśmy przekonani, że wspólnie spędzony czas będzie pełen uśmiechu, zabawy, niezapomnianych przygód i wspaniałych przeżyć. Choć na początku nie zawsze jest wesoło, zwłaszcza maluszkom, to dołożymy wszelkich starań i wiele serca, aby uśmiech zawsze gościł na twarzach dzieci, a rodzice byli dumni ze swoich pociech. Zachęcamy do współpracy i zaangażowania na rzecz przedszkola, jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i pomysły dotyczące pracy placówki. Razem z rodzicami chcemy stworzyć jak najlepsze warunki zabawy i nauki dla naszych przedszkolaków.
„Szczęśliwe dzieci w Gminie Piątek” 
to tytuł projektu, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 
Projekt realizowany będzie w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku od września 2016 r. 
do sierpnia 2017 r. Obejmuje dofinansowanie nowo utworzonej grupy przedszkolnej, zatrudnienie nauczyciela 
i pomocy nauczyciela tej grupy oraz kursy i szkolenia dla nauczycieli, jak również doposażenie przedszkola 
w meble, pomoce dydaktyczne, zabawki i niezbędny sprzęt. 
Wartość projektu to 293 212,55 zł., z czego dofinansowanie wynosi 244 766,51 zł. 

ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2015/2016

ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2014/2015

ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2013/2014

 

ZALECANA ROZDZIELCZOŚĆ 1280X1024