Dzieci z grupy „Skrzaty” i „Sowy” odwiedziły Gminną Bibliotekę w Piątku

Tuż przed końcem roku szkolnego najstarsze grupy przedszkolaków „Skrzaty” i „Sowy” wybrały się do Gminnej Biblioteki w Piątku. Jej Dyrektor – p. Ewa Dąbrowska jak zawsze przyjęła nas bardzo serdecznie i miło. Dzieci dowiedziały się jak można zapisać się do biblioteki i gdzie znajdują się książki dla najmłodszych czytelników. Widok tak wielu książek różnego rodzaju, ułożonych w odpowiedni sposób na półkach jak zwykle bardzo zainteresował dzieci. Po zapoznaniu się z pomieszczeniami w bibliotece, pani Ewa zaprosiła nas do ciekawych zabaw z książkami. Przedstawiła nam wiele interesujących książeczek dla dzieci w różnym wieku. Oczywiście nie zabrakło głośnego czytania zarówno przez panią Ewę jak i chętne dzieci, które już potrafią świetnie czytać. Dzieci miały też zadania do wykonania, narysować rysunek związany z wysłuchanym opowiadaniem albo rozwiązanie krzyżówki z czasopisma „Świerszczyk”, które się dzieciom bardzo podobało. Dla przyszłych pierwszoklasistów było to pouczające spotkanie. Razem z panią Ewą liczymy na to, że przybędzie po nim nowych czytelników w bibliotece. Serdecznie zapraszamy, aby kolejnym razem dzieci odwiedziły bibliotekę z rodzicami w celu zapisania się do niej, by móc wyruszyć z książką w niezwykły świat pełen wrażeń i niesamowitych przygód.

Opracowała: P. Michalak