Kosmos

„W Układzie Słonecznym wirują planety
Wszystkie w innym tempie,
okrążają Słońce
różnią się kolorem, masą i rozmiarem
lata lecą, one stale kręcą się wytrwale”

W ubiegłym tygodniu w grupie „Motylki” odbywały się kosmiczne zajęcia. Dzieci zgłębiły wiedzę o Wszechświecie. Przeliczały planety, dzieliły się ciekawostkami o gwiazdach, ciałach niebieskich, a także obiektach związanych z kosmosem. Zadawały pytania, by później wspólnie próbować znaleźć na nie odpowiedzi. Każde z dzieci mogło wykonać wybraną przez siebie planetę. Po wyschnięciu, planety trafiły na makietę Układu Słonecznego. Każdy mógł ją umieścić. Dziecięca kreatywność nie ma końca, dlatego znaleźli się również śmiałkowie, którzy przygotowywali budowle związane z lotami w kosmos. Jak zawsze zajęcia dopełnił Polski Język Migowy. Przy okazji kosmosu „Motylki” zapoznały się ze znakami: gwiazda, astronauta i planeta.

Opracowała: D. Antczak