Dzień Marchewki

„Na marchewki urodziny wszystkie zeszły się jarzyny. A marchewka gości wita i o zdrowie grzecznie pyta…”

W tym tygodniu nasze przedszkolaki świętowały Dzień Marchewki. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w zajęciach, których głównym celem było poznanie walorów zdrowotnych tego warzywa oraz zachęcenie wszystkich do częstego spożywania go w różnych postaciach. W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” dwie grupy „Biedronki” i „Pszczółki” samodzielnie upiekły marchewkowe ciasto realizując zadanie: „Dbam o zdrowie, jem owoce i warzywa”. Dzień Marchewki był okazją do znakomitej zabawy. Dzieci tańczyły w pomarańczowych ubraniach, wykonywały „marchewkowe” prace plastyczne, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki chrupiąc w międzyczasie pomarańczowe warzywko. Za udział w konkurencjach dzieci zostały nagrodzone dyplomami, medalami i odznakami oczywiście z symbolem marchewki. Mamy nadzieję, że takie radosne święto pomoże dzieciom zrozumieć konieczność częstego spożywania warzyw i owoców.

Opracowała: P. Michalak