26mar2021

Przedszkolaki z grupy IV Jeżyki i V Skrzaty przystąpiły do ósmej edycji ogólnopolskiego Konkursu Wydawnictwa Synapsa „Genialny Pięciolatek” – „Genialny Sześciolatek”. Konkurs w ciekawy i zabawny sposób utrwalił wiedzę i umiejętności przedszkolaków oraz poprzez ćwiczenia grafomotoryczne przygotowuje je do nauki pisania. Kolorowe arkusze konkursowe zawierały zadania polegające na:
– pisaniu po śladzie,
– rozwiązywaniu zagadek logicznych,
– dopasowywaniu poszczególnych elementów,
– odnajdywaniu drogi w labiryncie,
– łączeniu punktów,
– odnajdywaniu różnic na obrazkach.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał imienny dyplom, zestaw dwóch zakładek edukacyjnych oraz dwustronną grę planszową.

Opracowała: A. Jabłońska

26mar2021

Z przyjemnością informujemy, że przedszkolny konkurs pt. „Najpiękniejsza pisanka” – praca przestrzenna został rozstrzygnięty.
Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami , którzy podjęli wyzwanie i wykonali pracę przestrzenną. Dzieci i rodzice zaskoczyli nas pomysłowością oraz kreatywnością. W konkursie wzięło udział aż 79 przedszkolaków!. Jury
w składzie: Dyrektor Gminnej Biblioteki w Piątkupani Ewa Dąbrowska, pani Sylwia Więckowska – przedstawiciel Rady Rodziców oraz organizatorki konkursu postanowiło nagrodzić następujące prace:

– kategoria I- 3-4 latki:
I miejsce – Lena Więckowska, Alicja Gołek
II miejsce- Wiktor Kamecki
III miejsce- Kacper Kaczorkiewicz

– kategoria II- 5-6 latki:
I miejsce- Igor Gajdziński
II miejsce- Mikołaj Gawrysiak, Zuzanna Janicka
III miejsce- Maja Florczak

Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie.
Wręczenie nagród odbyło się 26.03.2021 roku.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że kolejny konkurs w naszym przedszkolu będzie się cieszył równie dużym zaangażowaniem.

Opracowała: E. Czerwińska