25kwi2021

Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. To święto jest szczególnie uroczyście obchodzone na całym świecie. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ! Święto Ziemi ma na celu budowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasze przedszkole nigdy nie zapomina o ekologii. W działalność naszej placówki są na stałe wpisane działania ekologiczne poprzez systematyczne zbieranie zużytych baterii, plastikowych nakrętek, oszczędzanie wody i papieru. Dzieci z wszystkich grup przypomniały sobie zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. Przedszkolaki uwielbiają śpiewać, więc dla utrwalenia zasad ochrony środowiska naturalnego poznały piosenkę „To nie żadna bzdura, niech zapanuje ekokultura!” . Obejrzały również film edukacyjny na temat prawidłowej segregacji śmieci. Dzieci doskonale wiedzą, jak należy oszczędzać wodę i światło. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zabawach i quizach ekologicznych. Miały one na celu usystematyzowanie wiedzy dzieci na temat ekologii, a w szczególności jak same mogą zadbać o naszą planetę.

Opracowała: K. Wójcik