18maj2021

„Choć dobry Bóg, już wezwał Cię,
choć nam bez Ciebie Janie Pawle trochę źle,
czujemy wciąż, że jesteś tu,
dlatego Tobie chcemy śpiewać w takim dniu…….”

W piękny, choć deszczowy dzień, 18 maja w naszym przedszkolu, miała miejsce wspaniała uroczystość – Święto Patrona Jana Pawła II. W tym roku , ze względu na konieczność unikania spotkań w licznym gronie, święto miało charakter kameralny i obchodzone było w każdej grupie przedszkolnej. Dzień ten był doskonałą okazją do przypomnienia postaci Świętego Jana Pawła II, jego życia, działalności duszpasterskiej i papieskiej a przede wszystkim słów i wartości, które głosił na całym świecie. Nie mogło także zabraknąć zaśpiewania pieśni oazowej “Barka”, która zawsze będzie nam przypominać Papieża Polaka. Każda grupa udała się pod tablicę pamiątkową poświęconą Naszemu Patronowi, aby złożyć kwiaty. Na zakończenie uroczystości czekał na dzieci w salach słodki poczęstunek – kremówka, ulubione ciasto Jana Pawła II. Tegoroczne obchody Dnia Patrona upłynęły wszystkim w miłej i radosnej atmosferze.

Opracowała: A. Błaszczyk