31sie2021

1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Jesteśmy pełni nadziei, iż będzie to powrót do normalnej, przedszkolnej codzienności.
Zapraszamy wszystkie dzieci, które są przyjęte do naszego przedszkola
w roku szkolnym 2021/2022.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci przygotowaliśmy wiele zasad
i procedur, które będziemy wspólnie wdrażać i stosować.
Bardzo prosimy o wyrozumiałość i wsparcie.
Życzymy zdrowych i spokojnych pierwszych dni pobytu dzieci
w przedszkolu.

Ważne informacje:
Rodzice mogą wchodzić do szatni przedszkolnej (przestrzeń wspólna) z zachowaniem zasady 1 dziecko – 1 rodzic, zachowując dystans 1,5 m. Konieczne jest zasłonięcie ust oraz nosa a także tuż przy wejściu zdezynfekowanie rąk.
Pozostali rodzice oczekują przed wejściem do przedszkola.
W szatni, Rodzic pomaga dziecku w przebraniu się i przekazuje dziecko osobie dyżurującej, która zadba o zaprowadzenie dziecka do odpowiedniej sali.
Rodzicom dzieci nowo przyjętych do przedszkola (3-4-latki), w pierwszych dniach pobytu umożliwiamy odprowadzenie dziecka do sali (bez wchodzenia do sali).
Uwaga!
1. Dziecko nie przynosi i nie wynosi z przedszkola żadnych przedmiotów ani zabawek.
2. Do przedszkola przyprowadzamy zdrowe dziecko – bez objawów chorobowych i infekcji. Infekcja to: podwyższona temperatura, kaszel, katar, osłabienie.
3. Każda grupa przebywa w wyznaczonej sali, do grupy przypisani są ci sami opiekunowie.
4. Z placu zabaw poszczególne grupy będą korzystać w ustalonej wcześniej kolejności. Po wyjściu każdej z grup sprzęt znajdujący się na placu zabaw będzie dezynfekowany.
5. Sale zostaną specjalnie przygotowane tak, aby można było skutecznie umyć lub zdezynfekować zabawki i sprzęty. Co najmniej raz na godzinę sale będzie wietrzona.
6. Prosimy o przekazanie nauczycielowi swojego numeru do kontaktu. Aby nauczyciel miał z rodzicem stały kontakt prosimy o noszenie z sobą telefonu.
7. Przygotuj dziecko na nową rzeczywistość w przedszkolu. Powiedz, że panie mogą chodzić w maseczkach i rękawiczkach, zachęcaj dziecko do częstego mycia rąk.
8. Prosimy o uzupełnienie „Oświadczenia dotyczące pobytu dziecka w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku od dnia 1 i przekazanie go 1 września do Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku –