1paź2021

„Bo można kochać mamę i tatę
(…)Papugę w kropki i jej krzyki,
A w sercu na dnie mieć prócz tego,
Zwyczajną miłość do muzyki”.

1. października w grupie Motylki dzieci obchodziły Dzień Muzyki w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „English Specjal Days”. Dowiedziały się, czemu słyszymy dźwięki. Posłuchały melodii wydawanych przez różne instrumenty oraz przedmioty. Usłyszały jak grają kieliszki z wodą. Kształtowały umiejętności przeliczania, także w języku angielskim. Oprócz tego dzieci mogły zamienić się w muzyków grających w orkiestrze. Znalazło się miejsce również dla solistki i dyrygenta. Ciekawym momentem okazało się pęknięcie jednej ze strun w gitarze, dzieci mogły zobaczyć jak wygląda moment zdejmowania strun. Momentem wieńczącym zajęcia było wykonanie jesiennych drzew muzycznych, z wykorzystaniem kartek z zapisem nutowym jesiennej piosenki. Muzyka jest dobrym sposobem na holistyczne kształtowanie dzieci oraz doskonałym pomysłem na zabawy z dziećmi. Grupa „Motylki” z pewnością zapamięta ten dzień na długi czas.

Opracowała: D. Antczak