18paź2021

,,Jedz owoce i warzywa, bo to na Twe zdrowie wpływa” .
W tym tygodniu grupa Pszczółek przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,, Wyzwania Teodora”. O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw wiedzą przedszkolaki z grupy III. W poniedziałek nasze średniaki przygotowywały witaminową przekąskę, realizując pierwsze zadanie wdrożonego projektu ,, Kuchcikowy Mistrz”. Dzieci nadziewały na patyczki swoje ulubione owoce tworząc w ten sposób pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe oraz samodzielnie przygotowały smoothie. Korzystając z warzywnych darów jesieni ,, Pszczółki” wykonały zdrową surówkę. Przygotowanie tych pysznych potraw poprzedziła rozmowa na temat zdrowego odżywiania i wartości odżywczych owoców i warzyw. Po umyciu rąk, warzyw, owoców i założeniu fartuszków dzieci zabrały się do pracy. Przedszkolakom bardzo smakowały te owocowo warzywne przekąski , a samodzielne przygotowanie zdrowego posiłku sprawiło dzieciom dużo radości.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

18paź2021

„Pan listonosz dzielnie ciężką torbę nosi,
Listy oraz paczki co dzień nam przynosi!”

18. października grupa „Motylki” w ramach projektu ENGLISH SPECJAL DAY celebrowała Dzień Listonosza. Dzieci mogły przekonać się jak ważną i odpowiedzialną pracę ma listonosz. Porównywały wagę jednego listu i większej ilości listów. Poznały słowo listonosz w języku angielskim uświadamiając sobie, iż nie tylko w ich kraju wykonywany jest ten zawód. Miały również okazję obejrzeć prezentację wyjaśniającą drogę listu od nadawcy do odbiorcy. Dzięki celebrowaniu tego dnia dzieci nabrały jeszcze większego szacunku do listonoszy, którzy niestrudzenie dostarczają listy oraz paczki każdego dnia.

Opracowała: D. Antczak