28paź2021

Od miesiąca października w naszym przedszkolu prowadzone jest kółko szachowe. Chętne dzieci z grup najstarszych pod okiem nauczycielek: p. Katarzyny Wójcik i p. Karoliny Mikołajczyk poznają tajniki królewskiej gry. Szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia. Zadaniem koła szachowego jest przekazać dzieciom w sposób zwięzły i przystępny podstawowe zasady gry szachowej, nie nadwyrężając przy tym ich cierpliwości, lecz dając szansę na znalezienie przyjemności we własnych rozważaniach i kombinacjach. Mamy nadzieję, że zajęcia będą sprawiały dzieciom ogromną radość i zostanie w nich zaszczepiona szachowa pasja.

Opracowały: K. Mikołajczyk, K. Wójcik