8lis2021

8 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu panią Elżbietę Jankowską- pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi, Filia w Łęczycy. Dzieci z grupy „Biedronki”, „Pszczółki” oraz „Motylki” miały okazję po raz pierwszy obejrzeć teatrzyk kamishibai. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków – ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai. Tak więc to sztuka teatralna na papierze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały bajkę pt. „Przygody dzielnej Tary”. Następnie oglądały pięknie ilustrowane książeczki, z których dowiedziały się wielu ciekawostek o dinozaurach. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną. Bardzo dziękujemy za ciekawe i kreatywne spotkanie.

Opracowała: K. Mikołajczyk