21gru2021

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, 21 grudnia nasze przedszkole odwiedziła pani Ewa Dąbrowska- kierownik Gminnej Biblioteki w Piątku oraz pani Barbara Garus z Fundacji „Zielony Piątek”, by złożyć wszystkim świąteczne życzenia. Każde dziecko otrzymało ręcznie wykonanego skrzata. Pani Basia napisała również dla dzieci piękny wiersz, który umieszczamy poniżej. Bardzo dziękujemy za odwiedziny, przepiękne prezenty oraz również życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt.

Opracowała: K. Mikołajczyk

„Dostałam od wnuczka filcowego skrzata,
Stał samotnie na półce więc myślę zrobię mu brata.
Mam szydełko i włóczkę, które zgrabnie śmiga,
Jak pomyślałam i zrobiłam skrzata w try miga.
Gdy na półce oba stały, spać mi się zachciało,
A później przyśniło, że skrzatów jest mało.
We śnie powiedziały, że dzieci kochają
I w każdym domu w kąciku mieszkają.
Lubią się przyglądać na zabawy dzieci,
Ale też nie lubią bałaganu i śmieci.
Chcą by je przytulać, włączyć do zabawy.
Ok, zrobię dużo skrzatów i nie będzie sprawy.
Każde dziecko więc będzie mieć swojego skrzata,
Da mu imię i będzie z nim na długie lata.
Więc przytulcie malucha tak mocno i szczerze,
a będzie Was pilnował, ja w to bardzo wierzę”. B. Garus

21gru2021

„Jedzie pani Zima , na koniku białym,
spotkały ją dzieci, pięknie powitały:
– Droga pani Zimo, sypnij dużo śniegu,
żeby nam saneczki, nie ustały w biegu”.

Przyroda ciągle się zmienia zgodnie z porami roku. Raz dni są słoneczne i ciepłe, innym razem pada deszcz i jest zimno. Jeziora skuwa lód, a ziemię pokrywa śnieg. Tak i w naszym przedszkolu do kącików przyrody zawitała zima. Każda grupa przygotowała przepiękne dekoracje zimowe i świąteczne. Kącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym, ale też jest miejscem prowadzenia wielu doświadczeń i eksperymentów, dzięki którym dzieci zdobywają i wzbogacają swoją wiedzę na temat otaczającego świata. A dzięki stałym zmianom w kąciku dzieci poznają pory roku, potrafią je wyróżnić i scharakteryzować.

Opracowała: K. Mikołajczyk