10maj2022

„Lubię dbać o środowisko
i wiem o nim prawie wszystko…”

Realizując zadania zawarte w Rocznym Planie Pracy Przedszkola na rok szkolny 2021/2022 grupy: „Pszczółki” i ,,Motylki” przystąpiły do działań mających na celu założenie łąki kwietnej najbliższym środowisku. Podczas lekcji pokazowej prawidłowego wysiewu mieszanki nasion dzieci dowiedziały się ciekawych informacji na temat walorów estetycznych i przyrodniczych łąk kwietnych, które dają licznym owadom w tym pożytecznym pszczołom, naturalne środowisko do życia i ochrony. Dzieci zainspirowane pomysłem założenia łąki kwietnej z radością podjęły wyzwanie zabierając do domu ,, magiczny woreczek nasion wraz z krótkim instruktażem”. Akcja założenia łąki kwietnej sprawiła naszym przedszkolakom mnóstwo radości. Dzieci miały okazję samodzielnie doświadczyć zadań ogrodniczych i codziennie obserwować wzrost efektów swojej pracy. Na zakończenie zajęć Bocian Teodor- honorowy mieszkaniec łąki wręczył dzieciom odznaki ,,Przyjaciel przyrody” oraz ,,Kochające serce”.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

10maj2022

„Biblioteka, biblioteka,
takie miejsce na Was czeka.
Są tu bajki i słowniki
i komiksy z Myszka Miki”

08 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza, dlatego też przedszkolaki „te młodsze i te trochę starsze”, wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku. W trakcie wizyty, dzieci dowiedziały się o specyfice pracy w bibliotece. Obejrzały książki ulokowane w poszczególnych działach; najciekawszym okazał się dział „Literatury dziecięcej”. Dużą radość sprawiło przedszkolakom słuchanie bajki czytanej przez Panią Bibliotekarkę oraz oglądanie różnego rodzaju atlasów o roślinach, zwierzętach i dinozaurach. Wszystkie dzieci dowiedziały się, w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy o nie dbać. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie Pani Ewie Dąbrowskiej oraz życzymy ciekawych pomysłów i energii w krzewieniu kultury oraz coraz szerszej rzeszy czytelników.

Opracowała: A. Jabłońska