40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża

„Zawsze się raduję, spotykając dzieci.
Pan Jezus także znajdował w tym radość!
Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie;
nie przeszkadzajcie im,
do takich bowiem należy Królestwo Niebieskie” (Mk 10, 14)

16 października 1978 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dokładnie 40 lat temu na Stolicę Piotrową wybrano Karola Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II. Tak rozpoczął się trwający dwadzieścia siedem lat pontyfikat, który odmienił losy świata. Dziś – w czterdziestą rocznicę wyboru Karola Wojtyły – dzieci z Gminnego Przedszkola w Piątku wybrały się na wycieczkę do pomnika Jana Pawła II, wspominając postać wielkiego człowieka, który nad życie kochał dzieci. Z okazji tej rocznicy dzieci wraz z nauczycielkami złożyły kwiaty i zapaliły znicz pod tablicą upamiętniającą nadanie imienia Naszemu Przedszkolu. Natomiast siedmioro dzieci z grupy: „Ekoludki” oraz „Jagódki” reprezentowało nasze przedszkole w X. Biegu Papieskim im. Jana Pawła II w Łęczycy. Wraz z innymi przedszkolakami z Łęczycy dzieci wystartowały w biegu rekreacyjnym na 200 m. Wszystkim udało się szczęśliwie dobiec do mety. W nagrodę otrzymały pamiątkowy dyplom oraz słodycze.

Opracowała: A. Andrzejczak