Aktualności

28wrz2022

Dnia 28.09.2022 r. w grupie „V” odbyły się warsztaty plastyczne- techniczne. Na warsztaty zostali zaproszeni rodzice z Rady Rodziców, by wspólnie wykonać ,,wiewiórkę- symbol naszej grupy”. W sali od samego rana panowała miła atmosfera, a uczestnicy z niecierpliwością czekali na przybycie gości. Proces tworzenia pracy składał się z kilku etapów i wymagał od dzieci ogromnej cierpliwości. Wszyscy pracowali z zapałem, którym towarzyszyły rozmowy o zwyczajach wiewiórek. To ciekawie spędzony czas wspólnych działań i jednocześnie radosnej zabawy. Dzięki twórczym pomysłom rodziców i dzieci powstały piękne jesienne dekoracje. Wykreowane małe dzieła sztuki dowiodły, że wyobraźnia jest nieograniczona, a umiejętności przedszkolaków i ich rodziców są zdumiewające. Dziękujemy, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

20wrz2022

„Moi drodzy
rzecz jest taka,
mamy dziś Dzień Przedszkolaka!
Najlepszego Przedszkolaki!
I dziewczyny i chłopaki.
Zdrowia, szczęścia Wam życzymy.
„Sto lat, sto lat” zanucimy.
Niech Wam zawsze słońce świeci
Cudowności Nasze dzieci.” M.Czoik-Nowicka

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu została zorganizowana wspólna zabawa dla wszystkich dzieci z udziałem klauna,  który zaprezentował różne magiczne sztuczki i akrobatyczne popisy, w których dzieci oraz nauczycielki mogły brać czynny udział. Było bardzo wesoło i kolorowo. W tym dniu nikomu nie zabrakło uśmiechu i radości. Przypomniane zostały prawa i obowiązki każdego przedszkolaka. W każdej grupie na zakończenie dnia panie wręczyły dzieciom kolorowe baloniki oraz pamiątkową odznakę. Wszystkim przedszkolakom życzymy samych radości i wielu sukcesów nie tylko w tym dniu ale przez cały rok.

Opracowała: K. Mikołajczyk

19wrz2022

Grupa „Liski” od miesiąca września kontynuuje projekt „ABC – Empatii”. Podczas zajęć dzieci zdobywają wiedzę dotyczącą różnych niepełnosprawności, a także przybliżany jest im „savior vivre” zachowania względem osób z różnymi niepełnosprawnościami. Na ostatnich zajęciach przedszkolaki dowiedziały się, że są wśród nas osoby niewidome i niedowidzące. Poprzez eksperyment-zasłonięcie oczu, mogły na własnej skórze przekonać się jak funkcjonują osoby niewidome w codziennym życiu. Na zakończenie zajęć dzieci wyklejały plasteliną swoje imiona w alfabecie Braille’a.

Opracowała: D. Antczak

15wrz2022

15 września grupa V ,,Wiewiórki” obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, wyzwalając tym samym dziecięcą samodzielność. Dzień Kropki to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na początku poznaliśmy genezę dnia kropki. Dzieci uważnie obejrzały historię , jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności czyli talent. ,,Wiewiórki” wysłuchały opowiadania ,,Kto widział kropki” ilustrowanego kolorowymi sylwetami. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, muchomor ma kropki i piegi na naszej twarzy to także kropki. Wspólnie z dziećmi uczestniczyliśmy w zabawach muzyczno-ruchowych przy piosence o kropce. Szukaliśmy takich samych kropek – ćwicząc pojęcie ,,para”, tworzyliśmy zbiory ze względu na kolor i wielkość. Tworzyliśmy prace plastyczne z kropką w roli głównej oraz eksperymentowaliśmy z kolorowymi groszkami tworząc ,,Tęcze na talerzu”. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy medal ,,Międzynarodowego Dnia Kropki”. Dziękuję rodzicom za przygotowanie strojów na dzisiejsze święto.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

31sie2022

1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich Rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w przedszkolne progi. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych przedszkolaków, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości.
Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. A Rodzicom owocnej współpracy oraz zadowolenia.

Ważna informacja:
W szatni, Rodzic pomaga dziecku w przebraniu się i przekazuje dziecko osobie dyżurującej, która zadba o zaprowadzenie dziecka do odpowiedniej sali. Rodzicom dzieci nowo przyjętych do przedszkola (3-4 latkom), w pierwszych dniach pobytu umożliwiamy odprowadzenie dziecka do sali (bez wchodzenia do sali). Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania naszej placówki wychowawcy grup przekażą podczas zebrań z Rodzicami.

29sie2022

Miło nam poinformować, iż nauczycielka naszego przedszkola Pani Katarzyna Wójcik 9 sierpnia br. w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Kutnie uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

15lip2022

Informujemy, iż w roku szkolnym 2022/2023 materiały oraz artykuły plastyczne dla dzieci zapewnia Gminne Przedszkole w Piątku. W związku z tym nie ma potrzeby, żeby Rodzice dokonywali zakupu tzw „wyprawki”.

25cze2022

KOCHANE DZIECI, DRODZY RODZICE

Zapraszamy naszych przyszłych przedszkolaków przyjętych do
Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku
w roku szkolnym 2022/2023
wraz z rodzicami lub opiekunami na DNI OTWARTE, które będą miały miejsce
27 i 28 czerwca 2022 roku w godz. 12.00- 15:00
W tym czasie będzie można zwiedzić nasze przedszkole, wziąć udział w zabawach i zajęciach w sali i w ogrodzie przedszkolnym oraz porozmawiać z nauczycielkami.
Czekamy na Was, będzie wspaniała zabawa.

Uwaga: Uczestników Dni Otwartych (rodziców, dzieci) poprosimy o obuwie na zmianę.

24cze2022

„Przedszkola czas już minął
i jest tak jakoś smutno,
a nasza pani w kącie łka,
bo rozstać nam się trudno…”
Dzień 24.06.2022r. dla dzieci z grupy V „Sowy” i VI „Jagódki” był wyjątkowy, uroczysty, radosny, i pełen wzruszeń. W Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku odbyła się uroczystość – „Pożegnanie starszaków”. Wspólnie spędzone lata szybko minęły; był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek. Dzieci z zagubionych i nieśmiałych maluszków, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich Pań nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję występ artystyczny. Całą uroczystość rozpoczęła się polonezem, następnie były wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, książki oraz kubeczki z logo przedszkola. Wszyscy wysłuchali życzeń od Pani Dyrektor Gminnego Przedszkola w Piątku Joanny Przybylak, Burmistrza Miasta Piątek Krzysztofa Lisieckiego, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Piątku Pani Ewy Dąbrowskiej oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Sylwii Więckowskiej. Dziękujemy Pani Annie Góralskiej i Pani Aleksandrze Augustowskiej byłym wychowawczyniom przedszkola za obecność w tak ważnym dla nas dniu, który na długo zapadnie w naszej pamięci i naszych sercach oraz rodzicom za zaangażowanie podczas przygotowania do uroczystości. Naszym Kochanym absolwentom przedszkola życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content