Aktualności

11st.2023

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to święto wszystkich tych,którzy chcą pomagać innym. Każdy z nas może zaangażować się w tworzenie finału WOŚP, tak, by był on piękniejszy, bardziej kolorowy i radosny, a także zakończył się sukcesem- przede wszystkim dla tych,którzy korzystają z zakupionego sprzętu. Nasze przedszkole jak co roku przyłącza się do tego jakże szlachetnego zadania. W tym roku gramy pod hasłem „żyj zdrowo w zdrowym świecie”, walcz z sepsą. Zbiórka w naszym przedszkolu zaczyna się już w czwartek i piątek i polegać będzie na rozprowadzaniu „orkiestrowych serduszek”. Natomiast wszyscy spotkamy się po zimowych feriach w niedzielę 29 stycznia 2023 roku na Wielkim 31 Finale WOŚP.
Kochani, zagrajmy po raz kolejny z orkiestrą, pokażmy, że mamy WIELKIE SERCA!!!!

Koordynatorki: A. Błaszczyk, I. Tomasiewicz-Matusiak

10st.2023

10 stycznia z wizytą w przedszkolu zjawili się Policjanci. Jak wszyscy wiemy lada moment rozpoczną się ferie zimowe, warto zatem, szczególnie przed tym okresem kształtować u dzieci postawy i nawyki sprzyjające unikaniu zagrożeń. Podczas tego niecodziennego spotkania, mundurowi przypomnieli najmłodszym o najważniejszych zasadach, których należy przestrzegać w tracie podróży. Ponad to Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia, oraz o tym, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

Opracowała: J. Solarska

23gr.2022

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla Wszystkich radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych osób, czasem bez zmartwień i trosk życia codziennego a pełnym ciepła i miłości, oraz czasem spełniania naszych marzeń. Życzymy Wam aby wszystkie dni w nadchodzącym 2023 roku były szczęśliwe i obfitujące w dobro oraz życzliwość.

Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku

22gr.2022

22 grudnia dzieci z grupy „Wiewiórki” oraz „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Konarzew”. Na samym początku dzieci miały okazję wysłuchać opowieści o polskich tradycjach świątecznych, następnie przystąpiły do przygotowania pięknych dekoracji. Pod czujnym okiem pana Andrzeja i pani Małgosi wykonywały domek z ciasta piernikowego. Każdy samodzielnie łączył poszczególne elementy ciasta, a następnie ozdabiał piernikowe chatki. Następnie przedszkolaki tworzyły z elementów naturalnych (kory, gałązek iglastych, drewienek, szyszek, owoców jarzębiny i berberysu) stroiki świąteczne. Po intensywnych pracach czekał na dzieci pyszny poczęstunek- wypiekany przez właścicieli chleb ze smalcem lub masłem z konfiturą ze śliwek. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

Opracowała: K. Mikołajczyk

21gr.2022

„Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią
Nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią.
Lecz najmilszy- wigilijny wieczór przed świętami
Jest tak piękny, taki inny – tak oczekiwany”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. Właśnie o tę świąteczną atmosferę w naszym przedszkolu zadbały w tym roku dzieci z najstarszych grup. W dniach 20 i 21 grudnia przedszkolaki z grupy „Liski” i „Jeżyki” wystąpiły w przedstawieniu „Przy wigilijnym stole”. Jasełka obejrzały w pierwszym dniu wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola, Na koniec występów dzieci podzieliły się z najbliższymi białym opłatkiem, a po wspólnym kolędowaniu czekał na wszystkich w salach słodki poczęstunek. Drugiego dnia przybyli do nas zaproszeni goście, rodzice oraz dziadkowie młodych artystów. Przygotowana scenografia oraz piękne stroje sprawiły, że te dni pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Film- Jasełka

Opracowała: A. Błaszczyk

19gr.2022

W oczekiwaniu na najpiękniejsze święta w roku przedszkolaki z grup Zajączki, Wiewiórki i Słoneczka wraz ze swoimi rodzicami i paniami uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych. W świątecznym klimacie i radosnej atmosferze powstawały pełne uroku ozdoby i dekoracje: choinki, lampiony, wianuszki, gwiazdki bożonarodzeniowe oraz aniołki. Każdy uczestnik warsztatów mógł się wykazać swoją pomysłowością i kreatywnością. Najważniejsze jednak było to, że wspólne wykonywanie świątecznych ozdób było miłym przeżyciem, które pozwoliło wszystkim poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za przybycie i współpracę!

Opracowała: P. Michalak

14gr.2022

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, dzięki któremu już od 20 lat niesiona jest pomoc tym, którym zabrakło „życiowego” szczęścia. Potrzebujący otrzymują wsparcie a wraz z nim – nadzieję na wyjście z trudnej sytuacji i impuls do działania. Od 10 do 11 grudnia trwał „Weekend Cudów” – jedno z najpiękniejszych wydarzeń dobroczynności w Polsce. W tych dniach przygotowywane od tygodni „Szlachetne Paczki” trafiły do wszystkich potrzebujących. Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku po raz kolejny włączyło się w tę wyjątkową akcję. Zebrane artykuły zostały spakowane, a następnie przekazane rodzinie. Dziękujemy wszystkim, którzy po raz pierwszy lub kolejny włączyli się do przygotowania wyjątkowego „Daru serca”. W tym wyjątkowym czasie życzymy Wszystkim Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2023.

Opracowała: A. Jabłońska

12gr.2022

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki z wszystkich grup zamieniły się w znakomitych cukierników i podjęły się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest wypiek tradycyjnych pierników. W przygotowaniu pysznych ciasteczek pomagały nasze niezastąpione panie z kuchni- pani Aleksandra Jagiełło oraz Joanna Bartosik. Na samym początku wszystkie dzieci odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Pani Ola pokazała składniki, potrzebne przybory kuchenne, a także przypomniała zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem pracy były pełne blaszki pierniczków. Po upieczeniu dzieci z ochotą przystąpiły do dekorowania pierniczków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierników, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Jeszcze raz dziękujemy paniom kucharkom za poświęcony czas.

Opracowała: K. Mikołajczyk

12gr.2022

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole wzięło udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Krasnoludki są wśród nas” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy. W konkursie mogły wziąć udział dzieci w wieku 3-6 lat oraz uczniowie klas I-III. Zadaniem uczestników było wykonanie kukiełki przedstawiającej bohatera z ulubionego utworu dla dzieci polskiej poetki i pisarki Marii Konopnickiej. Kukiełka mogła być wykonana z różnych materiałów i dowolnymi technikami, warunek był tylko jeden, do wykonania kukiełki trzeba było wykorzystać drewnianą łyżkę. Ogółem do biblioteki z całego powiatu łęczyckiego wpłynęły 173 prace, w tym 31 prac z naszego przedszkola. W kategorii wiekowej – Przedszkola trzy osoby z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku zdobyły nagrody. Pierwsze miejsce otrzymała Aleksandra Jagodzińska z grupy ,,Wiewiórki”, trzecie miejsce Julia Stróżewska również z tej samej grupy oraz wyróżnienie Marcelina Wojtera z grupy ,,Liski”. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas na stworzenie tak wspaniałych prac, a laureatom serdecznie gratulujemy.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

9gr.2022

„Usiądź z nami Mikołaju,
Pewnie się zmęczyłeś.
Żeby nas odwiedzić dzisiaj,
Szmat drogi przebyłeś.
Na twój przyjazd przedszkolaki
Od dawna czekały
I dla ciebie upominki
Też przygotowały.
Teraz my ci zaśpiewamy
I wierszyk powiemy,
Jesteś naszym przyjacielem,
Wszyscy o tym wiemy.
Na krzesełku w ciepłej sali
Zakolęduj z nami
Bardzo wszyscy się cieszymy,
Nie jesteśmy sami.”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Ten długo wyczekiwany gość wywołał ogromny uśmiech na twarzach wszystkich dzieci i sprawił, że dzień w przedszkolu był naprawdę wyjątkowy. W mikołajkowy wtorek dzieci już od samego rana zastanawiały się, czy solenizant odwiedzi ich salę i czy przyniesie prezenty. Na szczęście „Święty” znalazł chwilkę dla każdej grupy. Przedszkolaki przywitały Go bardzo ciepło i radośnie, chętnie zaprezentowały wierszyki i piosenki przygotowane specjalnie dla Niego. Mikołaj był zachwycony i rozdał wszystkim dzieciom upominki. Znalazł również chwilkę na wspólne pamiątkowe zdjęcia, co sprawiło, że ten wyjątkowy dzień, który wprowadza nas w już świąteczna atmosferę zostanie z nami na dłużej. Dziękujemy kochany Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas!

Opracowała: J. Solarska

Skip to content