Argentyńska przygoda

Pod takim hasłem odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym audycja muzyczna w przedszkolu. Z grupą muzyków wyruszyliśmy w podróż po Argentynie i przypomniane zostały tańce latynoamerykańskie: tango i cza-cza. Oczywiście była okazja, aby nauczyć się tych rytmów i spróbować w nich zatańczyć. Niektórym przedszkolakom wychodziło to bardzo dobrze. Tym razem muzycy grali na skrzypcach i akordeonie cyfrowym. Szczególne zainteresowanie wzbudził drugi instrument, który ma bardzo wiele funkcji. Przekonaliśmy się na własnych uszach, że jest niczym „skrzynka wypełniona mnóstwem instrumentów”. Na zakończenie spotkania Pani Patrycja utrwalała z dziećmi pojęcia – piano i forte, chwaląc przy tym szczególnie najmłodszych przedszkolaków. Z niecierpliwością oczekujemy już kolejnego koncertu.