Audycja muzyczna pt. „Hej zagrajcie siarczyście ! Opowieść o Stanisławie Moniuszce”

Niezwykłe chwile z muzyką, instrumentem jakim jest akordeon oraz operą przeżyły nasze przedszkolaki 18 listopada w cyklicznym spotkaniu podczas koncertu zespołu „Atelier”. Dzieci poznały twórczość wybitnego człowieka Stanisława Moniuszko. Był to szczególny koncert, ponieważ w tym roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin kompozytora. Solistka z zespołu przy akompaniamencie akordeonu zaśpiewała utwory: „Ten zegar stary” z opery Straszny Dwór, „Groźna dziewczyna”, „Prząśniczka” oraz „Przybyli ułani”. Natomiast pan Michał zagrał na akordeonie „Mazura z opery Straszny Dwór”. Przedszkolaki miały, także okazję przypomnieć sobie budowę instrumentu, usłyszeć jego różne dźwięki oraz zobaczyć jak wygląda zapis nutowy. Zadaniem dzieci było również odnalezienie klucza wiolinowego w szeregu nut. Wszyscy bawili się doskonale. Dziękujemy za tak interesujące spotkanie.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content