Dni otwarte w Szkole Podstawowej w Piątku

Dla dzieci z najstarszych grup przedszkolnych Naszego Przedszkola , poniedziałek 9 kwietnia był dniem wyjątkowym. W tym dniu „kandydaci” na pierwszoklasistów w roku szkolnym 2018/2019 wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami uczestniczyli w dniach otwartych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową im. Marszałka J. Piłsudskiego w Piątku. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Najpierw dzieci obejrzały przedstawienie pt. „ Szkoła na wesoło” w wykonaniu kolegów klas trzecich, następnie kiedy rodzice uczestniczyli w spotkaniu z dyrekcją szkoły, dzieci ze swoimi wychowawcami, zwiedziły sale lekcyjne oraz bibliotekę szkolną. Miały możliwość posiedzieć w prawdziwej szkolnej ławce i popisać kredą na tablicy szkolnej. Starsi koledzy ze szkoły byli niezwykle opiekuńczy, chętnie opowiadali o szkole, a na zakończenie zaprosili przedszkolaków do wspólnej zabawy przy muzyce. Jesteśmy pewni, że po takim spotkaniu, przekroczenie szkolnego progu we wrześniu będzie o wiele łatwiejsze.

Skip to content