DZIECI – DZIECIOM

Dzień dziecka to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego młodego człowieka. Dzieci i rodzice z grup „Motylki” i „Pszczółki” sprawiły, że ten dzień będzie wyjątkowy również dla dzieci z Ukrainy zamieszkujących tereny Piątku i okolic. Przez ostatnich kilkanaście dni przedszkolaki z tych grup przynosiły dary, które w dniu wczorajszym zostały przekazane do punktu zbiórki znajdującym się w OSP – Piątek, stamtąd trafią do Ukraińskich dzieci. W wyniku tak prężnych działań udało się uzbierać aż 5 pudeł, wypełnionych po brzegi w których
znalazły się m.in. : farby, kartony, zeszyty, kolorowanki, pędzle, mazaki, lalki, klocki, auta oraz akcesoria potrzebne do zabaw w piasku. Bezinteresowność dzieci oraz hojność rodziców zostały dostrzeżone przez strażaków, którzy postanowili wynagrodzić starania „Motylków oraz „Pszczółek” ofiarowując im słodki upominek. Słodkości wręczyła Pani Prezes: Janina Wejt – Świątkiewicz. Dzięki takiej niespodziance DZIEŃ DZIECKA stanie się również dniem uśmiechu dla naszych przedszkolaków. Uwieńczeniem całej zbiórki były odznaki „pomocnej dłoni” od Bociana Teodora.
Dobro wraca ! – warto pomagać!

Opracowała: D. Antczak