Dzień Czekolady

12 kwietnia dzieci z trzech grup obchodziły Światowy Dzień Czekolady i jak sama nazwa wskazuje było bardzo słodko i czekoladowo. W trakcie zajęć dzieci poznały historię i proces wytwarzania czekolady oglądając film edukacyjny. Komponowały własne tabliczki czekolady, stosując działania matematyczne. Następnie przedszkolaki „malowały” czekoladą wafelki i dekorowały czekoladowe babeczki, które później zjadały ze smakiem. Dzieci rozpoznawały różne rodzaje czekolad za pomocą zmysłów. Do degustacji były również owoce polewane roztopioną czekoladą. Jednocześnie wyjaśniono dzieciom, dlaczego słodkości należy spożywać z umiarem. Odbyły się „czekoladowe” konkursy i tańce. Na koniec każde dziecko zaprojektowało za pomocą kredek i farb wygląd swojej tabliczki czekolady. Z pewnością ten niezwykły dzień będzie przez dzieci długo i miło wspominany.

Opracowała: K. Wójcik