Dzień Uśmiechu

więc wesołe buźki mamy!
Każdy mały człowiek wie
jak należy witać dzień.”

W każdy pierwszy piątek października przypada ,, Dzień Uśmiechu”, dlatego 01.10.2021 r. nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Głównym celem tego święta jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego
podejścia do życia. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Wrzesień dla nowo przyjętych przedszkolaków był czasem szczególnym. Warto zatem było, każdego dnia celebrować pozytywne emocje – zwłaszcza radość. Tego dnia przedszkolaki starały się zachować dobry humor i uśmiech na twarzy. W grupie ,”Pszczółki” ,,Sowy” i „Misie” na dzieci czekało wiele zabaw i pląsów przy muzyce do którego biletem wstępu byłuśmiech od ucha do ucha. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach integracyjnych ,,Uśmiechnięte dłonie, wesołe serduszka”, ,, Dom przy ulicy Śmiesznej”. Wysłuchały opowiadania ,, Bajka o chłopcu, który zgubił uśmiech”. Rozmawiały o emocjach, rozwiązywały zagadki matematyczne. Degustowały ,, Magiczny napój uśmiechu”, wypowiadając tajemnicze zaklęcie. Wykonywały sensoryczne buźki ,, Smiley”.
Kulminacyjnym punktem dnia były odwiedziny „Uśmiechniętego Klauna” , który porwał wszystkich do wspólnej muzycznej zabawy i wręczył przedszkolakom ,, Ordery uśmiechu”. Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy. Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzy zawsze, nie tylko od
święta. Jak pisał Janusz Korczak ,, Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Opracowała: I. Tomasiewicz- Matusiak