Finał akcji „Góra Grosza”

Nasze przedszkole, wzorem lat ubiegłych, przystąpiło do akcji „GÓRA GROSZA” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.
Przedszkolaki oraz ich rodzice, nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W każdej sali stanął specjalny słoik do którego można było wrzucać „grosik”. Każdy przynosił tyle, ile mógł. Te dziecięce decyzje o wrzucaniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Po zakończonej akcji zebrane pieniążki zostały posegregowane według nominałów i dokładnie przeliczone. Poniżej przedstawiamy wyniki każdej z grup:
grupa I „Misie”: 111,64 zł
grupa II „Biedronki”: 131,01 zł
grupa III „Pszczółki”: 80,67 zł
grupa IV „Motylki”: 95, 56 zł
grupa V „Sowy”: 89,86 zł
grupa VI „Jagódki”: 63,56 zł
Wspólnymi siłami udało nam się zebrać aż 572,30 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, którzy wzięli udział w akcji.

Opracowała: K. Mikołajczyk