„Happy Halloween”

Dnia 29 października, w ramach realizacji projektu „English Special Days”, grupa Motylki poznała zwyczaje kultury anglosaskiej związane ze świętem Halloween, które przybyło do nas ze Stanów Zjednoczonych, a tradycją sięga pierwszych wieków naszej ery. Obchodzone jako dzień, w którym duchy odwiedzają ziemię, stało się okazją do wesołych zabaw z lekkim dreszczykiem. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, czarownice, szkielety lub ukryły swoje twarze za maskami. Dzieci poznały zwyczaj Trick or treaking – Cukierek albo psikus. Były wesołe zabawy z miotłą, przejście przez bagno oraz księga czarów. Dzień ten z pewnością był świetną formą relaksu z elementami zabawy i nauki. Dzieci uczyły się nowych słówek i piosenek w języku angielskim a następnie śpiewały je przy okazji wspólnych zabaw.

Opracowała: A. Błaszczyk