Informacja o otrzymaniu dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Gmina Piątek, w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” pozyskała środki finansowe w formie dotacji z przeznaczeniem na zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych, a także zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. Miło nam poinformować, iż kwotę 3 000,00 zł. otrzymało Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku. Realizacja projektu jest możliwa dzięki wkładowi własnemu Gminy, który wynosi 20% kosztów realizacji zadania. Mamy nadzieję, że zakup nowości wydawniczych, przyczyni się do realizacji celów kształcenia w zakresie edukacji czytelniczej oraz będzie wpływać na rozwój zainteresowań i kształtowanie twórczych postaw dzieci.

Opracowała: J. Przybylak