Matematyka w grupie V – Skrzaty

Podczas zabaw z wykorzystaniem wiatraka matematycznego dzieci z grupy V – Skrzaty, miały okazje ćwiczyć orientację w schemacie własnego ciała,przestrzeni, rytmów, mierzenia oraz utrwalać nazwy pór roku. Skrzaty chętnie przeliczały, dodawały i odejmowały elementy. Za pomocą wagi dzieci ważyły różne przedmioty. Najwięcej radości przyniosło ważenie zabawek z sali. Nasz wielobarwny wiatrak dostarcza dzieciom wrażeń na kilku poziomach: pobudza wyobraźnię, buduje emocje, wyzwala energię. Uczy współpracy i działania w grupie. Jest metodą wyrażania własnej ekspresji i odreagowania napięć, a przede wszystkim świetną zabawą. Sprawił, że matematyka jest prosta! To był tydzień pełen matematycznych wrażeń.

Opracowała: K. Wójcik