Misiowe eksperymenty

W ramach projektu „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury” nasze maluszki zrealizowały kolejny moduł: „Misiowe laboratorium Czterech żywiołów” . Głównym celem zajęć było zaciekawienie dzieci zachodzącymi zjawiskami w otaczającym ich świecie. Mali badacze mieli okazję przeprowadzić proste doświadczenia i eksperymenty. Dzieci badały m.in czy woda jest dobrym rozpuszczalnikiem oraz czy można balon nadmuchać bez użycia pompki i ust. Sprawdzały również jak zabarwiona woda wędruje z jednego do drugiego naczynia, a także co dzieje się z zapaloną świeczką przykrytą słoikiem. Postawienie dzieci w roli badacza, eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, dostarczając im wielu nowych doznań, wrażeń, emocji i radości a jednocześnie sprawiło, że uczyły się odkrywając to co nieznane a zarazem fascynujące.

Opracowała: K. Mikołajczyk