Pieczenie pierniczków

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki z wszystkich grup zamieniły się w znakomitych cukierników i podjęły się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest wypiek tradycyjnych pierników. W przygotowaniu pysznych ciasteczek pomagały nasze niezastąpione panie z kuchni- pani Aleksandra Jagiełło oraz Joanna Bartosik. Na samym początku wszystkie dzieci odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Pani Ola pokazała składniki, potrzebne przybory kuchenne, a także przypomniała zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem pracy były pełne blaszki pierniczków. Po upieczeniu dzieci z ochotą przystąpiły do dekorowania pierniczków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierników, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Jeszcze raz dziękujemy paniom kucharkom za poświęcony czas.

Opracowała: K. Mikołajczyk