„Pszczółki” z wizyta na poczcie

„List trafić ma do adresata,
choćby on mieszkał na końcu świata.
Gdzieś na biegunie albo na wyspie,
bo poczta listy doręcza wszystkie” H.Szayerowa

12 grudnia dzieci z grupy IV ,, Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Piątku mieszczącego się przy ulicy Rynek 26, aby zdobyć wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej. Wizyta zbiegła się również z czasem pisania i wysyłania listów do Świętego Mikołaja, a także kartek bożonarodzeniowych do zaprzyjaźnionych przedszkoli i instytucji. Podczas wizyty ,,Pszczółki” poznały zakres obowiązków osób pracujących na poczcie oraz rodzaje oferowanych usług pocztowych. Kilka dni wcześniej dzieci podczas zajęć dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę i jakie są etapy drogi listu od nadawcy do odbiorcy. Tradycją zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest pisanie przez dzieci listów do Świętego Mikołaja dlatego wszystkie ,,Pszczółki” napisały listy w formie obrazkowej, które dziś samodzielnie wysłały na poczcie. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń i nadziei, że Święty Mikołaj odczyta ich listy i spełni marzenia dzieci.

Opracowała: I.Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content