Realizacja programu „Czyste powietrze wokół nas”

Grupa III „Skrzaty” przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” organizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Celem programu jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich tytoń. Omawiając zagadnienia wynikające z programu próbowaliśmy wspólnie z dziećmi odpowiedzieć na różne pytania, m.in.: „co się dzieje gdy ludzie palą papierosy, jak unikać dymu papierosowego, dlaczego dym papierosowy szkodzi- zwłaszcza dzieciom”. Realizacji programu towarzyszył konkurs plastyczny nt. „Stop!!! tu się nie pali”, z którego prace zostały przekazane Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łęczycy. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udział w programie.

Skip to content