Smaczny, zdrowy koktajl Ekoludkowy…

08 października w ramach realizacji zadania wynikającego z Rocznego Planu Pracy ,,Jestem Kucharzem” dzieci z grupy V ,,Ekoludki” przygotowały smaczny i zdrowy koktajl „Ekoludkowy”. Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu-blenderem oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa. Zanim zabrały się do pracy włożyły fartuszki, dokładnie umyły ręce oraz owoce ( banany i brzoskwinie). Gdy owoce były już pokrojone dzieci wkładały je do blendera, dodając jogurt naturalny i mleko. Pod opieką nauczyciela miksowały owoce na jednolitą masę. Na koniec czekała wszystkich degustacja. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę. Przedszkolaki dobrze wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content