„Smerfna lemoniada” w grupie I „Smerfy” w ramach innowacji pedagogicznej „W zdrowym ciele zdrowy duch”

„Kwaśny środek, skórka żółta
Kroisz plastry w kształcie kółka
Sok z niej zdrowy, smakowity
Do napojów znakomity” Agata Dziechciarczyk

Różnego rodzaju soki oraz napoje, które kupujemy w sklepie zawierają bardzo dużo cukru oraz pełno konserwantów. Dlatego też 18 października dzieci z grupy I „Smerfy”postanowiły wspólnie z nauczycielką przygotować pyszną, zdrową lemoniadę. Przed przystąpieniem do pracy starannie umyły ręce oraz owoce. Następnie każde dziecko samodzielnie wyciskało sok z cytryny za pomocą wyciskarki. Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły ilość przybywającego soku. Żeby lemoniada smakowała jeszcze lepiej przedszkolaki dodały odrobinę cukru trzcinowego. Kiedy wszystkie składniki zostały połączone, nastąpiła degustacja wspólnie przygotowanej lemoniady. Napój wszystkim bardzo smakował, a dzieci obiecały przygotować zdrową lemoniadę również w domu.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content