Spotkanie z rzeźbiarzem

22 listopada dzieci spotkały się z p. Andrzejem Dębowskim, miejscowym twórcą ludowym. Wyjątkowy gość zaprezentował dzieciom swoje rzeźby- ptaki z drewna. Różnorodność i kolorystyka figurek przyciągała oczy zaciekawionych przedszkolaków. Pan Andrzej z wielkim zapałem opowiadał o swojej twórczości. Dzieci miały także okazję zobaczyć pracę artysty od podstaw m.in. dowiedziały się jakie drewno najlepiej nadaje się do rzeźbienia, poznały poszczególne etapy powstawania rzeźby oraz różnorodne narzędzia. Na koniec miały możliwość obserwowania rzeźbiarza podczas pracy. Spotkanie z artystą przyniosło wiele pozytywnych wzruszeń i pozwoliło przedszkolakom inaczej spojrzeć na świat sztuki.

Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi za poświęcony czas i możliwość poznania tajemnic warsztatu rzeźbiarza.

Skip to content