Święto Dyni

Jesień roztacza się w pełni, poranki stają się rześkie, jest to czas ostatnich zbiorów warzyw. Nastał najlepszy moment by ogłosić „Dzień Dyni” – Królowej wszystkich warzyw. W tym tygodniu przedszkolaki z grupy: ,,Jagódki”, „Sowy”, „Pszczółki” oraz „Misie” obchodziły „Święto Dyni”. Dzieci wysłuchały utworu M. Kownackiej pt. ,,Dynia”, obejrzały film edukacyjny na temat procesu wzrostu tego dostojnego warzywa oraz możliwości jej przetworzenia. Dzięki temu przedszkolaki dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele dań: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, a także przetwory. Dzieci wzięły również udział w wielu zabawach muzyczno- ruchowych z dynią oraz w zabawach matematycznych. Następnie każde dziecko przystąpiło do ozdabiania swojej dyni z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Dzieci wykazały się przy tym ogromną kreatywnością i pomysłowości. Ozdobione dynie mogły zabrać do domu jako jesienną dekorację. Na zakończenie wspólnych zabaw każde dziecko otrzymało ,,dyniowy dylom”. Czas upłynął szybko w radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za podarowanie dyni.

Opracowała: A. Jabłońska